Švietimo ir mokslo ministerija remsis Lietuvos universitetų rektorių konferencijos siūlymu dėl studijų krepšelių konkursinės eilės 2009 m. sudarymo principų. Krepšeliai bus skirstomi atsižvelgiant į konkrečiai studijų krypčių grupei numatytą mokomųjų dalykų rinkinį ir svertinius koeficientus.
Tais atvejais, kai iš anksto paskelbtos kolegijų priėmimo sąlygos nesutampa su universitetų priėmimo sąlygomis, sudarant eilę valstybės finansuojamoms vietoms kolegijose užimti bus vadovaujamasi iš anksto paskelbtomis priėmimo į kolegijas sąlygomis.
Kaip numatyta prieš dvejus metus paskelbtose 2009 m. priėmimo į pagrindines ir vientisąsias universitetines studijas, sąlygose, konkursinis balas formuojamas iš kiekvienai studijų krypčiai nurodytų konkursinių mokomųjų dalykų metinių ir brandos egzaminų pažymių Aukštoji mokykla priimdama į studijų programas turi teisę organizuoti papildomus egzaminus ir testus, nustatyti papildomus atrankos kriterijus.
Siekdama, kad studijų krepšelių skyrimas gabiausiems būtų objektyvesnis, Švietimo ir mokslo ministerija ragina menų studijų srities programas teikiančias aukštąsias mokyklas sutarti ir vykdyti bendrus stojamuosius egzaminus (muzikos, dailės, teatro, audiovizualinio meno, architektūros).
Siekdama, kad mokslo ir studijų reformos procesas vyktų palaipsniui ir sklandžiai ir atsižvelgdama į tai, kad valstybės finansuojamų pirmakursių skaičius universitetuose šiais metais mažėja, o kolegijose – didėja, Švietimo ir mokslo ministerija siūlys Vyriausybei taikyti į studijų programas priimamų studentų skaičiaus ribas. Valstybiniuose universitetuose (išskyrus meno studijų sritį) valstybės biudžeto lėšomis finansuojamų studentų skaičius atskirose studijų programose galimas ne didesnis kaip 110 proc. palyginti su 2008 m. studentų priėmimo į valstybės finansuojamas vietas planu; o valstybinėse kolegijose (išskyrus meno studijų sritį) – ne didesnis kaip 120 proc. palyginti su 2008 m.
Atsižvelgiant į menų studijų krypčių specifiką bei santykinai aukštas šių studijų kainas į šias programas universitetuose valstybės finansuojamos vietos sudarys ne daugiau kaip 90 proc., o kolegijose – ne daugiau kaip 110 proc. 2008 m. studentų priėmimo į valstybės finansuojamas vietas plano.
Iš viso ateinančiais mokslo metais valstybė numato finansuoti 21 tūkst. pirmakursių: 11 tūkst. universitetuose, 10 tūkst. – kolegijose.