Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius susitiko su Bendrojo ugdymo tarybos ir Bendrojo lavinimo egzaminų ir moksleivių pasiekimų tyrimų tarybos nariais aptarti šių metų priėmimo į aukštąsias mokyklas bei numatomų pokyčių aukštojo mokslo sistemoje.
Ministras pristatė abiturientų priėmimo į universitetus ir kolegijas tvarką, pabrėždamas, kad priėmimo sąlygos išlieka tokios, kaip ir ankstesniais metais. Abiturientų atrankos principai remiasi prieš dvejus metus paskelbtomis stojimo į aukštąsias mokyklas sąlygomis.
Sudarant stojančiųjų į universitetus ir kolegijas eilę, bus atsižvelgiama į keturių dalykų vertinimus: trijų brandos egzaminų (valstybinių arba mokyklinių) pažymius ir ketvirto dalyko, nesikartojančio su brandos egzaminų dalykais, metinį pažymį. Egzaminų tarybos nariai išsakė nuomonių, kad būtų tikslinga didesnį svorį teikti mokinio pasirinkto profilio dalykams, o ateityje – ir metiniam pažymių vidurkiui, kad būtų teikiama daugiau reikšmės bendroms mokinio pastangoms, ne tik pasirengimui egzaminams.
„Ateityje kalbėsime apie galimybę įvesti papildomus kriterijus į stojimo sąlygas. Šiemet vadovaujamės prieš dvejus metus patvirtintomis sąlygomis – jei jas keistume, pažeistume teisėtus mokinių lūkesčius“, - sakė ministras G. Steponavičius.
Ministras užtikrino, kad nepopuliarios studijų programos nedings iš pasirenkamų programų sąrašų, nes proporcingas studijų krepšelio paskirstymas pagal šešias studijų sritis (humanitarinių, socialinių, fizinių, biomedicinos, technologijos mokslų ir menų) ir konkrečios studijų programos neproporcingo augimo ribojimas leis pritraukti studijų krepšelius tiek į populiarias, tiek į mažiau pageidaujamas specialybes. Priimdamos studentus į menų, sporto studijų sritis, kaip ir ankstesniais metais, aukštosios mokyklos galės taikyti papildomas priėmimo sąlygas.
Ministras pritarė tėvų atstovų siūlymui stiprinti bendradarbiavimą su socialiniais partneriais, įtraukti juos į reformos vykdymo procesus.