Žinių ekonomikos forumas kreipėsi į atsakingas institucijas dėl Integruotų mokslo, studijų ir verslo slėnių ir pateikė savo siūlymus bei rekomendacijas, kaip turėtų būti įgyvendinamos slėnių plėtros bei nacionalinės kompleksinės programos, siekiant užtikrinti slėnių sėkmę.
Žinių ekonomikos forumo ekspertai savo komentaruose LR Ministrui Pirmininkui A. Kubiliui ir Švietimo ir mokslo ministrui G. Steponavičiui pabrėžė, kad slėniai pagal pirminius Žinių ekonomikos forumo siūlymus turėjo būti tik viena iš daugelio nacionalinių kompleksinių programų įgyvendinimo priemonių. Todėl formuojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų panaudojimo kryptis buvo siūloma kurti nacionalines kompleksines programas pasirinktose srityse – ten, kur yra tam tikro įdirbio: aukštojo mokslo, mokslinių tyrimų ir jais paremto verslo užuomazgų.
Nacionalinės kompleksinės programos turėjo būti nukreiptos į viešojo sektoriaus (universitetų, mokslo institutų) vystymą verslui aktualiose pasirinktose mokslinių tyrimų kryptyse ir studijų programose. Tai turėjo užtikrinti aukštos kvalifikacijos specialistų, reikalingų verslui, taip pat ir globalių aukštųjų technologijų kompanijų pritraukimui, paruošimą. Todėl ekspertų nuomone, buvusios vyriausybės politika nukreipti ES struktūrinių fondų lėšas į infrastruktūros stiprinimą, nenustačius prioritetų ir jas pradėjus skirstyti anksčiau negu paruoštos nacionalinės kompleksinės programos, gali neduoti laukiamo rezultato – Lietuvą padaryti šalimi, patrauklia aukštosioms technologijoms vystyti ir globalių kompanijų atėjimui į Lietuvą, kaip būtiną to sąlygą.
Žinių ekonomikos forumo ekspertai LR Vyriausybei išsakė poziciją, kad Integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių) plėtros programos ir Nacionalinės kompleksinės programos turėtų būti įgyvendinamos tik lygiagrečiai, tačiau šių programų įgyvendinimo pradžia neturėtų būti atidėliojama. Tinkamas šių programų įgyvendinimas leistų sustiprinti studijų ir mokslinių tyrimų dalį, tačiau būtina kartu stiprinti mokslo ryšį su verslu ir taip paversti slėnius realia verslo ir mokslo bendradarbiavimo erdve.
Žinių ekonomikos forumo ekspertų nuomone, siekiant šių tikslų itin svarbu lygiagrečiai su slėnių infrastruktūros plėtra skubiai spręsti susidariusias verslo ir mokslo bendradarbiavimo skatinimo problemas, įtraukiant į sprendimų paieškas visas suinteresuotas puses. Tik toks požiūris leistų ilgiau nebedelsti su šių mūsų valstybės raidai itin svarbių programų įgyvendinimu.