Ketvirtą kartą programos „Laurus“ paramą pasidalino Lietuvos aukštųjų mokyklų magistrantai. Septyniems įdomiausiems inžinerinės ir ekonominės pakraipos projektams skirta daugiau kaip 46 tūkst. litų.
Tarp „Laurus“ komisijos išrinktų laureatų – dvi VGTU magistro studijų programų studentės. Daugiau kaip 12 tūkst. litų parama skirta Simonos Benetytės projektui „Žemaitijos krašto medinė architektūra – dvarai“ ir Vilmos Pilipuitytės projektui „Interleukino-2 (IL-2) vaisto formos išoriniam vartojimui sudarymas ir poveikio vėžio slopinimui tyrimas in vitro ir in vivo“.
Bioinžineriją studijuojanti V.Pilipuitytė jos projektui skirtą beveik maksimalią „Laurus“ paramą panaudos laboratorinei įrangai ir medžiagoms įsigyti, stažuotei viename iš Nyderlandų universitetų. Inžinerinės architektūros studentė S.Benetytė už skirtą paramą keliaus po Žemaitijos architektūrinio paveldo objektus, įsigis specializuotos literatūros, gamins planšetus.
„Magistrinio darbo objektu pasirinkau įdomų savo istorija medinės architektūros paminklą – Brėvikių dvarą, rengsiu jo rekonstrukcijos projektą“, - sako laureatė Simona Benetytė, - „Norėčiau šia veikla užsiimti ir ateityje. Šiuo projektu tikiuosi paskatinti dvarų savininkus nepalikti likimo valiai unikalaus savo krašto paveldo ir visomis jėgomis stengtis jį išsaugoti“.
Laureatais tapo ir keturi KTU magistrantai – parama skirta Rasos Žostautienės projektui „Organiniai puslaidininkiai optoelektroniniams prietaisams“, Mindaugo Sapežinsko projektui „Automatinė stabdžių sistema“, Eugenijaus Kačerginskio darbui „Mobilaus WiMAX tinklo tyrimas“ ir Ievos Mažuknaitės projektui „Transglutaminazės įtaka varškės sūrių savybėms“.
VU garbę apgynė Chemijos fakulteto magistrantas Ramūnas Skaudžius. Parama skirta jo projektui „Naujų mišrių metalų granatų sintezė, optinių ir liuminescencinių savybių tyrimas bei taikymas lazerinėse technologijose“.
Per du programos gyvavimo metus, „Laurus“ paramą gavo 19 studentų projektų. Tam programos fundatorius bendrovė „Philip Morris Baltic“ iki šiol jau yra skyrusi daugiau kaip 100 tūkst. litų.
„Džiaugiamės, kad „Laurus“ tapo svarbia studentų mokslinių projektų rengimo dalimi. Kiekvieną kartą gauname vis daugiau paraiškų, o atrinkus geriausias – matyti, kokį darbščių, motyvuotų ir kūrybingų ateities specialistų potencialą turime“, - sako „Philip Morris Baltic“ atstovė Jūratė Rupšienė, - „Malonu ir tai, kad šį etapą aktyviau bendradarbiavome ne tik su studentais, bet ir su likusia akademine bendruomene – dėstytojais ir universitetų vadovybe“.
Bendrovės „Philip Morris Baltic“ ir asociacijos „Investors‘ Forum“ paramos programos „Laurus“ tikslas – suteikti aukštųjų mokyklų inžinerinės, gamtos mokslų ir ekonominės pakraipų studentų darbams kuo didesnę praktinę vertę.