Pasibaigė lapkričio 12-ąją prasidėjusi akcija „Renkuosi mokyti!“ savaitė“. Jos metu 13 kultūros, sporto, verslo ir visuomenės atstovų vienai pamokai tapo mokytojais ir su mokiniais dalindamiesi savo sričiai artimomis žiniomis stengėsi kelti mokytojo profesijos prestižą. Akcijoje dalyvavę žmonės pamokas vedė 12-oje programoje „Renkuosi mokyti!“ dalyvaujančių mokyklų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose.
Mokyti pasirinko 12-a kultūros, sporto, verslo ir visuomenės atstovų: kunigas pranciškonas Julius Sasnauskas, aktorius Andrius Žebrauskas, Šv. Kristoforo orkestro meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus, SEB banko prezidentas Audrius Žiugžda, psichologė ir personalo konsultantų „Primum Esse“ direktorė Solveiga Grudienė, garsus buriuotojas ir kapitonas Steponas Kudzevičius, telekomunikacijų bendrovės „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis, dainininkas ir grupės „InCulto“ lyderis Jurgis Didžiulis, keramikė ir laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė, komunikacijos agentūros „VRP | Hill & Knowlton“ vykdomasis direktorius Mykolas Katkus, Vytauto Didžiojo universiteto istorijos dėstytojas Rūstis Kamuntavičius bei „Lietuvos ryto“ krepšininkas Marijonas Petravičius. Netikėtai kolegai vesti anglų kalbos pamoką nutarė padėti ir „Lietuvos ryto“ legionierius Matthew Nielsen, tapęs 13-uoju akcijos „mokytoju“.
„Renkuosi mokyti!“ savaitę“ savo pamokomis lapkričio 17-ąją užbaigė Donatas Katkus, Andrius Žebrauskas ir Marijonas Petravičius su Matthew Nielsen. Maestro Donatas Katkus Vilniaus Filaretų pradinėje mokykloje pradinukams vedė muzikos pamoką – pažindino juos su muzikos instrumentais. Į pamoką atsinešęs altą ir vaikams leidęs juo skambinti, Šv. Kristoforo orkestro vadovas teigė manęs, kad mokyti pradinukus yra daug paprasčiau. „Pasirodė, kad taip nėra. Prieš ateidamas šį rytą į mokyklą stebėjau savo penkiametį anūką, kad bent kiek labiau suprasčiau antrokų psichologiją ir elgseną. Manau, jų mokytojai turi būti kaip aktoriai – kiekvieną dieną ir kiekvieną akimirką jie turi prisitaikyti prie vaikų, jiems teikti ne tik mokslo žinių, bet ir socialiai ugdyti. Mokytojo darbas yra labai atsakingas, ypač pradinių klasių“, – sakė maestro.
Aktorius Andrius Žebrauskas Vilniaus V. Kačialovo gimnazijoje su mokiniais susitiko Aktų salėje. Čia jis kalbėjo apie improvizaciją ir mokė nebijoti klysti. „Kai ką nors padarome ne taip, bijome, nes manome, kad kiti palaikys žiopliais. Į klaidas reikia žiūrėti kaip į normalų žmogišką dalyką, iš jų mokytis“, – samprotavo aktorius ir pridūrė, kad jis padarė 1000 klaidų, kol tapo profesionaliu aktoriumi. Su mokiniais jis žaidė žaidimą, kurio metu iš reikiamos raidės žodžio neprisiminęs mokinys sulaukdavo salės aplodismentų.
Į Vilniaus Salininkų vidurinę mokyklą vesti anglų kalbos pamokos šeštokams atvykę „Lietuvos ryto“ krepšininkai Marijonas Petravičius ir Matthew Nielsen sukėlė tikrą ažiotažą. Grupiniam darbui komandomis klasę suskirstę krepšininkai po pamokos su mokyklos bendruomene panoro susitikti ir sporto salėje. Atsakę į tiradą klausimų ir pusvalandį dalinę autografus, krepšininkai į rankas gavo kamuolį. Minivaržybose su dviem dešimtokais garsieji krepšininkai pralaimėjo. „Pamoką vesti buvo tikrai nelengva, tačiau įdomu. Nudžiugino labai šiltas priėmimas ir jauki atmosfera. Net gavome dovanų – du medinius mokinių per darbų pamoką išdrožtus šaukštus“, – įspūdžiais dalinosi mokytojo darbą išbandę „Lietuvos ryto“ krepšininkai.
Visi akcijos dalyviai nestokojo gražių žodžių mokytojo profesiją pasirinkusiems žmonėms ir pripažino, kad mokyti išties sudėtinga, tačiau supratingi mokinių žvilgsniai pastangas atperka su kaupu.