Š.m. lapkričio 7 d. tarptautinė kompanija „Schneider Electric Lietuva“, elektros įrangos ir jos komponentų, pramoninių automatinių įrenginių gamintoja ir tiekėja, savo biure Vilniuje rengė paskaitas studentams iš Kauno technologijos universiteto (KTU). Kompanijoje dirbantys specialistai dalinosi praktinėmis žiniomis, pristatė savo darbo specifiką ir įgyvendintus projektus.
„Schneider Electric Lietuva“ paskaitas KTU studentams rengia nuo 2006 m. Šiose paskaitose studentai yra supažindinami su naujausiais elektros pramonės produktais bei šiuolaikine įranga, diegiama pramonės įmonėse bei privačiuose gyvenamuosiuose namuose“, - sakė „Schneider Electric Lietuva“ generalinis direktorius Aleksandr Ovčiarov.
„Manau, kad mūsų studentams tokios išvažiuojamosios paskaitos yra reikalingos, nes jie sužino naujausias technologijas ir inovacijas. Studentai yra supažindinami su potencialiais darbdaviais, didinama jų motyvacija. Ypač tokios paskaitos reikalingos paskutinių kursų studentams, prieš jiems pasirenkant antrosios pakopos studijas“, - sakė KTU Valdymo technologijų katedros docentas Gintaras Dervinis.
Lapkričio 7 d. vykusioje paskaitoje studentai sužinojo apie pramonės automatikos, gyvenamųjų namų, statybos, infrastruktūros sektorius ir apie šiuose sektoriuose diegiamus produktus. Taip pat buvo pasakojama apie pastatų automatiką ir apsaugą, „Protingo namo“ sistemas bei energijos efektyvumą.
Pasak A.Ovčiarov, tokios paskaitos leidžia mūsų kompanijos specialistams pasidalinti sukaupta patirtimi, o studentams įgyti papildomų žinių. Be to, verslo įmonių bendradarbiavimas su mokslo institucijomis yra labai reikalingas abiems pusėms: studentai įgyja daugiau praktinių žinių, o verslas laimės sulaukęs geriau parengtų specialistų.
„Esame suinteresuoti, kad universitetas parengtų kuo aukštesnės kvalifikacijos studentus. Dauguma mūsų kompanijos darbuotojų bei partnerių yra baigę KTU, todėl manome, kad prisidėti prie šios aukštosios mokyklos studentų ūgdymo yra būtina. Paskaitoje mes stengiamės studentams ne tik pristatyti savo kompnija, bet ir kuo daugiau supažindinti su darbo specifika, kad jiems būtų lengviau pasirinkti būsimą profesiją. Galbūt pamatę, kaip mes dirbame, studentai panorės prekiauti elektros įranga, o ne būti projektuotoju arba atvirkščiai,“ – sako Aleksandr Ovčiarov.
„Schneider Electric Lietuva“ taip pat aprūpina KTU reikalinga įranga, finansuoja mokomųjų priemonių studentams leidybą. Studentai turi galimybę šioje komanijoje atlikti mokomąsias praktikas. Praėjusių metų pabaigoje KTU Valdymo technologijų katedrai buvo suteiktas kompanijos „Schneider Electric“ mokymo centro statusas. Šiame centre vyksta kompanijos specialistų paskaitos KTU studentams, Baltijos šalių pramonės įmonių atstovams bei „Schneider Electric“ klientams.