Po šiandien vykusio LR Seimo plenarinio posėdžio, kai svarstant Aukštojo mokslo įstatymo pataisas Seimo posėdžių salėje buvę seimo nariai tikslingai nesiregistravo dalyvauti posėdyje, Lietuvos studentų atstovybių sąjunga kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydama kuo skubiau išnagrinėti šį atvejį ir pateikti visuomenei ir žiniasklaidai išvadas dėl tokio LR Seimo narių piktnaudžiavimo.
„LR Seimo statutas aiškiai numato, kad Seimo narys privalo dalyvauti Seimo posėdžiuose. Pateisinamomis nedalyvavimo posėdyje priežastimis, pasak LR Seimo statuto, laikomas Seimo nario laikinasis nedarbingumas, komandiruotė, atostogos vaikui prižiūrėti ar kitos svarbios aplinkybės. Tačiau šiandien šiomis statute minimomis pateisinamomis aplinkybėmis posėdžių salėje buvę ir nesiregistravę seimo nariai negalėtų dangstytis“, - rašoma LSAS kreipimosi tekste.
„Daugiau nei dešimt LR Seimo narių svarstymo metu fiziškai buvo posėdžių salėje, tačiau posėdyje leido sau nedalyvauti. Tai nepagarba ne tik studentams, akademinei bendruomenei, rinkėjams, bet ir visai Seimo institucijai. Nesiregistruota klausimo priėmimui dėl „gerai besimokančio“ sąvokos buvo tikslingai, nes vos po šešių minučių svarstant kitą klausimą, užsiregistravusiųjų gerokai padaugėjo“, - sako LSAS prezidentė Indrė Vareikytė.
„Liūdniausia, kad šiandien svarbaus sprendimo priėmimas žlugo todėl, kad šitaip elgėsi ne vienas LR Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys, tariamai aukštojo mokslo situacija susirūpinę ar net „aukštojo mokslo reformos architektais“ save įvardijantys asmenys. Šis posėdis tik dar kartą parodė, jog rūpestis žmonėmis ir šalies ateitimi tėra įprastas priešrinkiminis triukas, kuris vos gavus Seimo nario mandatą virsta darbo imitacija ir išsisukinėjimu nuo pareigų“, - piktinasi LSAS vadovė.
Lietuvos studentų atstovybių sąjungos įsitikinimu, gėdinga, kai LR Seimo nariai, kuriems patikėta Tautos atstovo teisė, tikslingai atidėlioja svarbių klausimų sprendimą.