Sąlygos studentų ir dėstytojų mobilumui tarp skirtingų Europos aukštųjų mokyklų vis dar nepakankamos. Dalis Europos valstybių neskiria deramo dėmesio mobilumui skatinti, neišspręstos problemos dėl kreditų studentams suvienodinimo bei diplomų pripažinimo.
Apie visa tai diskutuota š.m. spalio 5-9 dienomis Lille mieste (Prancūzija) vykusiame 16-ame Europos studentų konvente. Renginio tema – mobilumas Europos aukštajame moksle. Lietuvos studentų interesams renginyje atstovavo Lietuvos studentų sąjungos (LSS) prezidentas Jonas Okunis.
Pasak LSS prezidento Jono Okunio, Europos valstybių dėmesys mobilumui – suprantamas ir būtinas. LSS vadovas pastebi, jog studentų ir dėstytojų tarptautinių mainų mastas Lietuvoje ne itin didelis, dėl to šis klausimas aktualus ir mūsų šaliai.
„Visais įmanomais būdais reikia sudaryti geresnes galimybes studentams bent dalį studijų laiko mokytis, o dėstytojams padirbėti svetur. Tai prielaida tobulėti ne tik atskiroms asmenybėms, bet ir visai aukštojo mokslo sistemai. Uždarumas – pirmas žingsnis stagnacijos link“, - teigia Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Jonas Okunis.
Europos studentų konvente pripažinta būtinybė studentų ir personalo mobilumą įtraukti į aukštųjų mokyklų veiklos planus, raidos strategijas, skirti tam reikalingas lėšas.
Kaip mobilumą stabdantys veiksniai įvardinti netinkamas akademinių bendruomenių ir valdžios požiūris, konkurencija. Akcentuota, jog svarbu pasitikėti Bolonijos procesu, bendrąją kreditų suvienodinimo sistema (ECTS).
Konvento Konferencijoje mobilumo temomis pranešimus skaitė Europos studentų sąjungos (ESU) viceprezidentė, atstovai iš Europos Komisijos, Europos universitetų asociacijos, Armėnijos Bolonijos ekspertų grupės.
Renginio metu vyko ir darbo grupės, kuriose įvairių šalių studentų atstovai pristatė savo atstovaujamų šalių prioritetus Bolonijos procese, aptarė esamas problemas.
Šis Konventas – tai įžanga ruošiantis artimiausiam Europos studentų sąjungos Tarybos susitikimui (ESU BM). Iki jo ESU narės – nacionalinės studentų savivaldos - parengs savo nacionalinius planus dėl Bolonijos proceso įgyvendinimo. ESU BM tikslas - iki 2009 balandį įvyksiančio Europos Švietimo ministrų susitikimo parengti dokumentą, kuriame Europos studentų atstovai pristatytų bendrą nuomonę dėl Bolonijos proceso bei Europos aukštojo mokslo ateities po 2010 metų.
Europos studentų Konventas - tarptautinis renginys, kurį du kartus per metus organizuoja Europos studentų sąjunga. Lietuvos studentų sąjunga, atstovaujanti studentų interesams Lietuvoje ir užsienyje, yra ESU narė nuo 1998 metų.