Šiandien 10 val. Studentų grupė „VU TSPMI studentai už esminę aukštojo mokslo reformą“ kartu su Lietuvos studentų atstovybių sąjunga 141 LR Seimo nariui įteiks pareiškimus dėl svarstomo Aukštojo mokslo įstatymo 60 straipsnio pakeitimo, kuris bus svarstomas šiandienos plenariniame posėdyje.
Įteikiamame pareiškime pabrėžiama, kad studentai prašo panaikinti įtvirtintą „aštuonetą“ kaip kriterijų gerai besimokantiems studentams įvertinti. „Įvertinę susidariusią padėtį, reikalaujame pritarti 2008 m. spalio 14 d. Seime svarstomai Aukštojo mokslo įstatymo nuostatai, laiduojančiai nemokamą mokslą studentams, kurie pasibaigus sesijai neturi akademinių skolų“,- rašoma pareiškime.
„Nuolat atidėliojimas sprendimas dėl Aukštojo mokslo įstatymo pataisų, kurios yra labi svarbios akademinei bendruomenei, bet vis dar „kybo“ ore, leidžia abejoti švietimu, kaip visuotinai deklaruojamu prioritetu. Dar pavasarį pabrėžėme, kad “gerai besimokančio“ studento sąvoką apibrėžiant aštuoneto riba, nėra tas kriterijus, pagal kurį galima spręsti gerai ar blogai mokosi studentas ir kad tokių pataisų priėmimas sukels masines protesto akcijas“, - sako LSAS prezidentė Indrė Vareikytė.
Lietuvos studentų atstovybių sąjunga taip pat pažymi, kad „gerai besimokančio“ sąvokos susiejimas su akademinių skolų neturinčiu studentu sprendimas tėra tik laikina išeitis iš esamos situacijos. „Tik neatidėliojama ir esminė visos švietimo sistemos pertvarka leistų išvengti nepagrįsto ir negailestingo studentams studijų įmokų naštos didėjimo“,- taip pat pabrėžiama pareiškime.
Studentai atkreipia dėmesį, jog būtina nedelsiant atlikti visų studijų programų ekspertinį vertinimą, o universitetinio lygio neatitinkančias studijų programas eliminuoti arba suteikti joms tikrąjį jų pobūdį bei lygį atitinkantį statusą. Taip pat, nedelsiant reformuoti universitetų valdymą įvedant atskaitomybę visuomenei ir valstybei už ūkinę ir finansinę veiklą.
„Bet kokiam nepagrįstam studentų apmokestinimui ir esminių permainų imitacijoms studentai priešinsis visomis teisėtomis priemonėmis“,- sakoma pareiškime.