Seimo nariai Aukštojo mokslo įstatymo pataisas žada svarstyti po Seimo rinkimų. Įstatymo pataisų svarstymas buvo atidėtas po 3 Seimo frakcijų siūlymo. Už pertrauką projekto svarstyme balsavo 60 Seimo narių, prieš – 16. Vyriausybė pirmadienį pritarė Strateginio planavimo komiteto išvadai, kad už studijas nemokėtų visi akademinių skolų neturintys studentai.
Iš viso užsiregistravo 89 Seimo nariai. Kitas Seimo posėdis numatytas spalio 14 d.
Pagal pasiūlytą projektą studijų įmokos nemokėtų visi sesiją be akademinių skolų baigę studentai.
Anot švietimo ir mokslo ministro Algirdo Monkevičiaus, tokios įstatymo pataisos per metus kainuotų nuo 45 iki 60 mln. Lt.
„10–15 proc. studentų mokosi su skolomis. Jiems už studijas tektų mokėti“, – sakė A. Monkevičius.
Lrt.lt primena, kad Vyriausybė pirmadienį pritarė praėjusią savaitę vykusio Strateginio planavimo komiteto išvadai, kad už studijas nemokėtų visi akademinių skolų neturintys studentai.
Iki šiol parlamentarai jau kelis kartus atidėjo Aukštojo mokslo įstatymo pataisų svarstymą ir nuo vasaros laukė Vyriausybės nuomonės.
Pataisų kritikai teigia, kad valstybės finansuojamų studijų vietų skaičiaus didinimas pareikalaus milijoninių investicijų, tačiau neužtikrins geros studijų kokybės. Jie susirūpinimą studentais vadina priešrinkiminiu triuku.
Vyriausybės sprendimui prieštaravo ir finansų ministras Rimantas Šadžius bei užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas.
Pasak P. Vaitiekūno, „tokiu būdu švietimo sistema perorientuojama į prasčiau besimokantį studentą, nors reikėtų remti tuos studentus, kurie realiai yra pažangūs“.
Šiuo metu gerai besimokančiais laikomi studentai, kurių egzaminų vidurkis siekia 8 balus ir daugiau.
Tačiau Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas teigia, kad bus sukurti kiti instrumentai ir paskatų sistema, užtikrinsiantys studentų motyvaciją mokytis.