Nacionalinė jaunimo ir studentų agentūra įgyvendindama projektą, kurio metu studentų atstovybių narės merginos skatinamos aktyviau lyderiauti, Vilniuje sukvietė projekto dalyvius ir partnerius diskusijai.
Susitikimo dalyviai aptarė projekto kontekste atliktą tyrimą. Rezultatai parodė, kad Lietuvos akademinės bendruomenės narės moterys vengia dalyvauti sprendimų priėmimo procesuose ir šį vaidmenį linkusios užleisti vyrams.
„Teisinėje sistemoje nėra tokios didelės diskriminacijos. Gerokai didesnė ir reikšmingesnė slypi mentalitete, suvokime, kad moterys linkusios į tas specialybes, kurios mažiau apmokamos. Svarbu tai, kad moterys pačios save vertina prasčiau nei vyrai,“ – teigia projekto koordinatorė Indrė Vareikytė.
Projektu pasirinkta spręsti švietimo srities vertikalios ir horizontalios darbo rinkos segregacijos problemą; projekto tikslas – skatinti moterų ir vyrų lygių galimybių užtikrinimą užimtumo srityje Lietuvos švietimo sektoriuje, ugdant moterų mokslininkių ir studentų savivaldų darbuotojų lyderystės įgūdžius, nustatant darbo rinkos segregacijos Lietuvos švietimo sektoriuje priežastis bei pasiūlant efektyvias priemones vertikalios ir horizontalios darbo rinkos segregacijos, o taip pat ir moterų bei vyrų darbo užmokesčio skirtumų sumažinimui švietimo sektoriuje.
„Analizės vykdymas šio projekto kontekste dar kartą parodė, kad moterų situacija nėra tokia gera, kokios mes norėtume. Ir jei visuomenė iš tikrųjų galvoja apie darnią plėtrą, apie ekonominį augimą – privalome atsigręžti į moteris.“ - susitikimo metu teigė viena iš projekto eksperčių Margarita Jankauskaitė.
Projekto ir jo metu atlikto tyrimo rezultatus planuojama pristatyti ir kituose akademiniuose Lietuvos miestuose. Projekto metu pusantro šimto merginų surengti lyderystės gebėjimų ugdymo mokymai.
Projektas „Subalansuoto atstovavimo darbo rinkoje skatinimas, mažinant vertikalią ir horizontalią darbo rinkos segregaciją“ remiamas Europos Socialinio fondo Agentūros (Nr. BPD2004-ESF-2.3.0-04-06/0021).