Lietuvoje renkasi ekspertai iš Europos šalių, pasiekusių didžiausią pažangą žmonių su negalia integracijos į aukštąjį mokslą ir darbo rinką srityse. Kuo naudinga Europos patirtis mūsų šaliai ir kaip drauge spręsti žmonių su negalia problemas, į Lietuvą atvykę svečiai kartu su Lietuvos akademine bendruomene, valdžios atstovais nagrinėja konferencijoje tema „Neįgalių žmonių įgalinimas ir dalyvavimas: inkliuzija į aukštąjį mokslą ir darbo rinką“.
Konferenciją organizuoja Lietuvos studentų sąjunga (LSS). Vakar (rugsėjo 29 d.) prasidėjęs tarptautinis renginys tęsis iki spalio 2 d. Konferencija įsikūrusi viešbutyje „Reval Inn“, (Ukmergės g. 363, Vilnius).
Pasak Lietuvos studentų sąjungos socialinės integracijos koordinatorės Rūtos Ruolytės, tarptautinės bendruomenės dėmesys ir patirtis Lietuvai labai svarbūs.
„Lietuvoje studijuojančių žmonių su negalia skaičius auga. Kartu bręsta aiškesnis suvokimas, jog turime ne skaidyti visuomenę į dalis, bet ją kuo labiau vienyti. Kelyje socialiai prieinamų studijų ir darbo rinkos link Europos šalys yra įveikusios tas kliūtis, su kuriomis mes dar tik susiduriame. Tarptautinių ekspertų įžvalgos ir bendras darbas su vietos bendruomene gali išjudinti situaciją ir mūsų šalyje“, - teigia LSS socialinės integracijos koordinatorė R. Ruolytė.
Vieni ryškiausių konferencijos svečių: Serge Ebersold (Prancuzija) - Marc Bloch Strasbūro universiteto profesorius, Ekonominės kooperacijos ir vystymosi organizacijos atstovas, Alan Hurst (Jungtinė Karalystė) - centrinio Lankaršyro universiteto profesorius, konsultantas Negalios ir aukštojo mokslo temomis, „SKILL“ (Nacionalinio biuro studentams su negalia Jungtinėję Karalystėje) narys bei Amanda Watkins (Jungtinė Karalystė) – Europos specialių poreikių švietimo agentūros direktoriaus pavaduotoja.
Svečių pranešimuose bus aptariami ryšiai tarp aukštojo mokslo, neįgalių žmonių inkliuzijos į darbo rinką ir visuomenę, kalbama apie negalios reikšmę aukštojo mokslo institucijoms ir jų galimybę atsiverti įvairovei. Dėmesio bus skiriama ir pokyčiams, kuriuos patyrė aukštosios mokyklos, jose ėmus mokytis neįgaliesiems. Ketinama nagrinėti kokybiškų finansavimo modelių ir šaltinių taikymo perspektyvas, aptarti priemones nuolatos šviesti administracijų darbuotojus apie negalią.
Remiantis konferencijoje skaitytais pranešimais, darbo grupėse suformuotomis įžvalgomis, bus parengtos rekomendacijos, kaip gerinti esamą žmonių su negalią padėtį.
Konferenciją remia Europos jaunimo fondas, partneriai – organizacijos iš Vokietijos, Rumunijos, Slovėnijos, Bulgarijos, Jungtinės Karalystės, Belgijos ir Kroatijos.
Detalesnė informacija adresu: http://www.lss.lt/conference/.