Švietimo ir mokslo ministerija parengė valstybės mokslinių tyrimų įstaigų, susijusių su integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių) plėtra, tinklo pertvarkos planą. Pertvarkos projektas apsvarstytas susitikimuose su mokslo institutų bei universitetų vadovais. Valstybės mokslinių tyrimų įstaigos raginamos burtis į asociacijos, kad būtų sudarytos prielaidos integruotų mokslo, studijų ir verslo slėnių kūrimui.
„Lietuvos mokslo ir studijų potencialo išsisklaidymas, kritinės masės nebuvimas yra viena iš pagrindinių nepakankamai efektyvios mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklos priežasčių. Mums visiems reikia turėti didelių, valstybiškų ambicijų“, - sakė viceministrė Virginija Būdienė.
Pertvarkos plano tikslas – sutelkti turimus žmoniškuosius ir materialiuosius valstybės mokslinių tyrimų įstaigų išteklius, kad būtų galima efektyviausiu būdu panaudoti ES struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšas mokslinių tyrimų infrastruktūros plėtrai.
„Sukoncentravus šiuo metu Lietuvoje turimą intelektinį potencialą, sukūrus sąlygas efektyviau panaudoti mokslinei infrastruktūrai kurti skiriamas lėšas, būtų sukurtos geresnės sąlygos kompetentingiems tyrėjams realizuoti savo gebėjimus tiek sprendžiant šiandieninio mokslo uždavinius, tiek rengiant aukščiausios kompetencijos specialistus, o institucijoms – tapti matomomis tarptautiniu mastu, jungtis į tarptautinius tinklus, pasinaudoti ES struktūrinio finansavimo teikiamomis galimybėmis, sprendžiant Lietuvai svarbias mokslo plėtros problemas“, - teigė Mokslo ir technologijų departamento direktorius dr. Albertas Žalys.
Susitikimų metu mokslinių tyrimų įstaigų vadovai kėlė klausimus dėl pertvarkos organizavimo, finansavimo, institucijų turto ir įrangos.
Būtinybė konsoliduoti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros išteklius instituciniu bei geografiniu požiūriu pabrėžiama ne tik strateginiuose ES dokumentuose, bet ir situaciją Lietuvoje vertinusių ekspertų išvadose.