Rugpjūčio antrą savaitę LSAS VI-oje Vasaros konvencijoje dalyvavę studentų lyderiai priėmė rezoliuciją, kurioje pasisakoma už pastangas daugiau studentų įtraukti į studentų savivaldą.
Daugiau kaip 70 studentų atstovų iš įvairių Lietuvos regionų trijų dienų darbo grupėse metu diskutavo apie studentų savivaldas, jų veiklą bei tradicijas. Įvertinę pastarųjų 18 metų studentų savivaldos įgyvendinimo mūsų šalyje patirtį, reaguodami į dabartinę aukštojo mokslo situaciją konvencijos dalyviai priėmė sprendimą dėl studentų atstovavimo modelio tobulinimo.
LSAS jungiamos studentų savivaldos savo veikloje vadovautis priimta rezoliucija ketina jau nuo šių metų rudens. Rezoliucijos rekomendacijose aptariama akademinių grupių seniūnų įtraukimo į studentų savivaldą sistema, jų įtakos didinimas priimant sprendimus, susijusius su studentų akademiniais bei socialiniais klausimais aukštojoje mokykloje. Tikimasi, jog tokio savivaldos modelio įdiegimas didintų savivaldos atvirumą bei veiklos kryptingumą, atstovaujant studentų interesams, kai išsakoma nuomonė grindžiama studentų daugumos motyvais bei teisėtais poreikiais.
„Konvencija yra vienas svarbiausių LSAS renginių, jos metu nagrinėjamos pačios aktualiausios problemos. Šiemet vienas iš LSAS veiklos tikslų yra kurti atviresnę ir stipresnę studentų savivaldą. Todėl Konvencijoje daug dėmesio skirta atstovybių veiklos principams, metodams, problemoms nagrinėti. Visų Konvencijos dalyvių sprendimas ieškoti galimų modelių, kuriuos įgyvendinus į atstovavimo grandinę būtų įtraukti grupių seniūnai, esantys arčiausiai studentų, yra tobulesnės studentų savivaldos struktūros kūrimas“, - pasakojo I.Vareikytė.
Diegiama būtent tokia sistema padės įtraukti į studentų savivaldas daugiau nei 3500 akademinių grupių seniūnų. Aukščiausiais Studentų atatsovybės valdymo organas taps visuotinis seniūnų susirinkimas – konferencija, o Studentų atstovybės prezidentas bus renkamas konferencijos metu, seniūnų daugumos pritarimu.
LSAS Vasaros konvencija – vienas didžiausių organizacijos renginių, rengiamas jau šešerius metus. Jo metu siekiama kelti studentų atstovybių narių kompetenciją, gilintis į tuo metu esančias opiausias problemas, kartu ieškoti sprendimo būdų bei dalintis atstovavimo patirtimi.