Šiandien Seimas, paskutinę sesijos minutę, socialdemokratų frakcijos siūlymu, atidėjo aukštojo mokslo pataisų dėl gerai besimokančiojo svarstymą iki rudens. Lietuvos studentų atstovybių sąjunga ne kartą kreipėsi į Seimą, prašydama atsisakyti aštuonių balų ribos, kol tinkama ir objektyvi studijų rezultatų vertinimo sistema nebus įdiegta visose Lietuvos aukštosiose mokyklose.
„Tikėjomės, kad šiandien Seimas imsis pagaliau spręsti maišatį, kurią įtakojo jų pačių priimti neatsakingi sprendimai. Tačiau, pasirodo, kad šiandien labiau atostogų pradžios, nei įžvalgių sprendimų ištroškusiems seimo nariams į 15 000 piliečių prašymą atsisakyti 8 balų ribos, nedidinant įtampos akademinėje bendruomenėje ir į visų 200 000 Lietuvoje studijuojančių studentų situaciją - išties nusispjauti“, - seimūnų poelgiu piktinasi LSAS prezidentė Indrė Vareikytė.
Pasak LSAS vadovės, studentai už šiandienines pastangas pataisyti situaciją dėkingi LR Švietimo ir mokslo ministrui A.Monkevičiui bei LRS Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkui V.Domarkui bei kitiems Seimo nariams, kurie suprato, kad vengiant šiandieninio sprendimo, naujieji mokslo metai prasidės įtemptai ir konfliktiškai. Tačiau studentų organizacijos vadovė neabeoja, kad su Vyriausybės išvada rudenį seimūnai sulauks ir tūkstantinio pasipiktinusių studentų mitingo.
„Seimūnai turi suprasti, kad negalima išsisukti iš situacijos be jokios atsakomybės už savo sprendimus ir veiksmus. Tikrai pasirūpinsime, kad studentai sužinotų visų seimo narių pavardes, kurie prisidėjo prie šiandieninės gėdingos situacijos, kai studentų interesas yra visiškai ignoruojamas“, - tikina Indrė Vareikytė.
Lietuvos studentų atstovybių sąjunga taip pat akcentuoja, kad stojamųjų į aukštąsias mokyklas laikotarpiu šiandienos sprendimas suformuos situaciją, jog studentai, suprasdami, kad didesnę tikimybę išlaikyti valstybės finansuojamą vietą turės humanitarinių ir socialinių mokslų studentai, rinksis būtent šios srities studijas.
„Šiandien Seimas tiesiog „užprogramavo“ situaciją, kad mažiau studentų rinksis studijas fizinių ir technologinių mokslų srityse. Nes rinktis šių sričių studijas šiandieninėje situacijoje – tiesiog socialiai nesaugu. Juk nuo 70 iki 91 proc. tokias studijas pasirinkusių studentų greičiausiai turėtų mokėti studijų įmokas jau šį rudenį ne todėl, kad negeba studijuoti, o tiesiog todėl, kad visose Lietuvos aukštosiose mokyklose vis dar nėra įdiegta tinkama ir objektyvi studijų rezultatų vertinimo sistema. Nors Prezidento dekretu šį klausimą Vyriausybei buvo pavesta išspręsti dar birželį, tačiau šioje vietoje prieš to paties aukštojo mokslo įstatymo pažeidimą seimo nariai tiesiog „užsimerkė“, - sako LSAS prezidentė.
Primename, kad Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) inicijuotos peticijos nuostatoms dėl aukštojo mokslo įstatymo pataisų vos per tris dienas pritarė daugiau nei 15 tūkst. piliečių. Pasirašiusieji peticiją tikėjosi, jog šiandien Seimas pritars siūlymui atsisakyti 8 balų ribos ir gerai besimokančiais studentais nuspręs laikyti tuos aukštųjų mokyklų studentus, kurie pasibaigus sesijai neturi akademinių skolų.
Su peticija galima susipažinti adresu www.dalyvausiu.lt/peticija. Visi, pritariantys jos nuostatoms, gali ją pasirašyti elektroniniu būdu.