Liepos 1 d. švietimo ir mokslo ministro Algirdo Monkevičiaus iniciatyva Lietuvos Respublikos Seime registruotas Aukštojo mokslo įstatymo pataisų projektas, kuriuo siūloma nustatyti, kad nemokamos studijos aukštojoje mokykloje būtų laiduojamos tiems studentams, kurie sesijai pasibaigus neturi akademinių skolų.
Švietimo ir mokslo ministras šiomis įstatymo pataisomis siekia mažinti akademinėje bendruomenėje kylančias įtampas dėl apmokėjimo už mokslą sąlygų pasikeitimo, pateisinti studentų lūkesčius, susijusius su valstybės įsipareigojimais gerai besimokantiems valstybinių aukštųjų mokyklų studentams laiduoti nemokamą mokslą, taip pat užtikrinti sklandžią naujų mokslo metų pradžią.
„Manau, kad tai leistų greičiau sutvarkyti žinių vertinimo sistemą, kuri skatintų studentus mokytis ne dėl pažymio, bet dėl kokybiškų žinių“, – teigia ministras A. Monkevičius.
2008 m. birželio 26 d. posėdyje Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Lietuvos Respublikos aukštojo mokslo įstatymo straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymą su visomis Respublikos Prezidento pateiktomis pataisomis ir papildymais, tačiau šios, patobulintos nuostatos, daliai visuomenės kelia daug abejonių, ar pasirinktas geriausias problemos sprendimo kelias.
Švietimo ir mokslo ministras atsižvelgė ir į LR Seimo kanceliarijos Teisės departamento birželio 18 d. pateiktas pastabas, kad bendro vieningo žinių įvertinimo aritmetinio vidurkio, kuris būtų taikomas visiems pagal skirtingų studijų sričių ir krypčių studijų programas studijuojančių asmenų žinių vertinimui, neatsižvelgiant į šių studijų programų specifiką bei pagal jas studijuojančių asmenų žinių vertinimo ypatumus, nustatymas yra svarstytinas kaip nepakankamai adekvatus ir galintis savo ruožtu netiesiogiai iškreipti patį „gerai besimokančio“ asmens instituto praktinį įgyvendinimą.