Seimas patvirtino, kad už studijas nemokės tik „gerai“ besimokantys studentai, tačiau universitetai kol kas tokio kriterijaus nėra nustatę.
Prie Seimo piketuojant aukštojo mokslo reformos eiga nepatenkintiems studentams, parlamentarai ypatingos skubos tvarka priėmė Aukštojo mokslo įstatymo pataisas, pagal kurias nuo mokesčio už studijas bus atleidžiami tik „gerai“ besimokantys studentai.
Pasak KTU studijų prorektoriaus ir Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (Lama BPO) prezidento Prano Žiliuko, moksleivių atžvilgiu būtų labai negražu, jei schemos, nustatančios, kas yra „gerai“ besimokantis asmuo, skirtingose mokyklose skirtųsi.
Jo teigimu, nenorima šios sąvokos „gerai“ apriboti pažymiu 8, „nes tuomet inžinerinių mokslų studentai mokėtų labai daug, o socialinių mokslų –beveik nemokėtų“ – sako P. Žiliukas.
Todėl, pasak jo, schema turėtų remtis pažymiu ir dar papildomomis sąlygomis, kurias turėtų tenkinti būsimas studentas.
„Gerai besimokančiais studentais laikomi studentai, kurių studijų dalykų įvertinimų vidurkis per semestrą yra ne mažesnis kaip įvertinimas „gerai“ pagal aukštosios mokyklos patvirtintus studijų rezultatų vertinimo kriterijus“, – skelbia pataisos, kurias dar turi pasirašyti Prezidentas.
Vilniaus universiteto Studijų direkcijos direktorė Jūratė Karaliūnienė teigia, kad didžiausia Lietuvos aukštoji mokykla tokio kriterijaus dar nėra nustačiusi ir kada Senatas svarstys šį klausimą pasakyti negalėjo.
Seimas ketvirtadienį ypatingos skubos tvarka taip pat patvirtino, kad universitetų rektoriais galės būti renkami ir profesoriaus vardo neturintys mokslininkai ar menininkai, jei jie turi pedagoginio ir administracinio darbo patirties. Iki šiol profesoriaus vardas rektoriui buvo privalomas.
Pagal pataisas, rektorių, kaip ir anksčiau, slaptu balsavimu 5 metų kadencijai rinks universitetų Senatai.