Lietuvos studentų atstovybių sąjunga, reaguodama į viešojoje erdvėje atsirandančią iškreiptą, tiesos neatitinkančią informaciją apie studentų poziciją aukštojo mokslo reformos metu, viešai kreipiasi į Jaunimo iniciatyvinę grupę bei kitus birželio 5 dieną prie LR Seimo vyksiančio mitingo iniciatorius ir organizatorius.
Kviečiame nebespekuliuoti abstrakčiomis sąvokomis apie aukštojo mokslo reformą ar studentų atstovavimą, nes bandymas nekonkrečiais ir tiesos neatitinkančiais teiginiais paveikti žmonių nuomonę yra ne kas kita kaip populizmas, kuriuo artėjant kiekvieniems rinkimams tikimasi skatinti visuomenės pritarimą ir palaikymą.
Kviečiame jaunimo iniciatyvinę grupę, ją konsultuojančius asmenis bei kitus „moksleivių ir studentų“ mitingo iniciatorius susitikti birželio 5 dieną 10 val. Lietuvos studentų atstovybių sąjungoje (Geležinio vilko g. 12) ir atvirai bei argumentuotai, nesižarstant nepagrįstais kaltinimais ar provokacijomis, aptarti esminius atstovavimo procesų, aukštojo mokslo reformos klausimus ir galimus pasiūlymus svarstant Mokslo ir studijų įstatymo projektus.
Jau ne kartą išsakėme poziciją, kad LSAS laikosi nuostatos, jog žmonės, dalyvaudami bet kokiose protesto, pilietinėse akcijose turi aiškiai suvokti, kokias nuostatas gina. Po praėjusio „studentų ir moksleivių“ mitingo susidarė įspūdis, jog tai ne pilietinė, o neįvardintų politinių jėgų ar jų užsakymu vykdomas bandymas įvesti kuo daugiau destrukcijos artėjant rinkimams.
Esame įsitikinę, kad jokie kiti tikslai, kaip tik paties jaunimo aktyvumas ir sąmoningumas ginti savo teises, negali būti dangstomi panašiais veiksmais. Nuogąstaujame, kad spekuliacijos nepagrįstomis sąvokomis, tokiomis kaip „monopolinis atstovavimas, drakoniškas mokestis už studijas“, netaptų artėjančių rinkimų įtakotais kai kurių politinių grupuočių valdomais veiksmais.
Tikime, kad pilietiškai organizuotas jaunimas, aiškiai žinantis, kokio rezultato siekia savo veiksmais, gali ir turi ne tik reikšti nuomonę masiniuose susibūrimuose, bet ir pateikti konkrečių siūlymų neigiamai situacijai pakeisti.
Lietuvos studentų atstovybių sąjunga neatmeta galimybės remti šias iniciatyvas, jei susitikimo metu pavyktų konstruktyvioje diskusijoje atrasti konkrečias nuostatas, dėl kurių, kaip priimtinų studentams būtų aiškiai sutarta. Tačiau viena iš pagrindinių sąlygų, galinčių paskatinti iniciatyvinės grupės ir studentams atstovaujančios organizacijos bendradabiavimą yra ta, jog tarp mitingo organizatorių ir tam tikrų politinių grupuočių nėra jokių sąsajų. Priešingu atveju tokios iniciatyvos vadintis „jaunimo pilietinėmis“ neturi pagrindo.