Lietuvos studentų sąjunga (LSS) reiškia susirūpinimą dėl aukštųjų mokyklų vadovų įtakos Vyriausybei, ypač Premjerui, socialdemokratų partijos lyderiui Gediminui Kirkilui. Studentai pastebi, kad Premjero pasirinkimas dėl būsimo Švietimo ir mokslo ministro tartis išskirtinai su rektoriais skaldo šalies akademinę bendruomenę.
„Strateginiais šalies švietimo klausimais Premjeras jau nebe pirmą kartą nepagrįstai ignoruoja kitus Lietuvos akademinės bendruomenės narius. Dėl gyvybiškai svarbių aukštojo mokslo reformos klausimų sprendimai Vyriausybėje priimami pasitarus su rektoriais, Švietimo ministro klausimu vėl teiraujamasi tik rektorių nuomonės.
Susidaro įspūdis, kad Premjerui nežinomas tas faktas, kad mūsų šalyje kol kas veikia binarinė aukštojo mokslo sistema. Vadinasi, aukštųjų mokyklų vadovais laikomi tiek universitetų rektoriai, tiek kolegijų direktoriai - ir visi jie dirba (turėtų dirbti) tam, kad ne kas kitas, bet studentai, baigę aukštąsias mokyklas, kurtų pažangią valstybę. Klausimas, ko siekia Vyriausybės galva tokiais savo žingsniais, lieka neatsakytas. Mums aišku, kad studentų nuomonė ir interesai tikrai nėra G. Kirkilo akiratyje“, - situaciją komentuoja šalies studentų sąjungos vadovas Jonas Okunis.
LSS prezidentas taip pat atkreipia dėmesį, jog Švietimo ir mokslo ministrė buvo priversta trauktis iš esmės dėl krizės vidurinio mokymo sistemoje, apvergtinos pedagogų situacijos. Tačiau, anot LSS vadovo Jono Okunio, Premjeras G. Kirkilas ir šiuo aspektu sugebėjo pirmiausia prisiminti dėl po aukštojo mokslo reformos galimai sumenkėsiančių savo galių nerimaujančius rektorius, bet ne spręsti tikrąsias švietimo problemas.
„Bejėgės Vyriausybės – bejėgis Premjeras. Ką čia ir bepridurti... Tokie Vyriausybės vadovo ir rektorių žaidimai nedaro garbės nei šalies politinei kultūrai, nei padeda išjudinti nacionalinės reikšmės klausimų sprendimą. Simboliška, kad apie savo draugystę su rektoriais G. Kirkilas sugebėjo priminti iškart po Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus metinio pranešimo, kuriame dabartinės Vyriausybės veiksmai strateginių reformų atžvilgiu buvo aršiai kritikuojami“, - apgailestauja LSS prezidentas Jonas Okunis.
LSS primena, kad pastarąjį kartą didžiausią studentų nepasitenkinimą sukėlė už uždarų durų vykęs Vyriausybės pasitarimas dėl universitetų valdymo. Tuomet (š.m. kovo 5 d.) kartu su Rektorių konferencijos, Pramonininkų konfederacijos, Mokslo institutų atstovais iš Švietimo ir mokslo ministerijos parengto Mokslo ir studijų įstatymo projekto studentų siūlymai dėl naujovių universitetų valdyme buvo išbraukti. Palikta iš esmės nepakitusi dabartinė valdymo tvarka.