Š. m balandžio 4 dieną, Kauno technologijos universiteto auloje vyko baigiamoji podoktorantūrinių stažuočių konferencija, skirta metus trukusio projekto „Gamtos mokslų podoktorantūrinių stažuočių sistemos sukūrimas ir įdiegimas“ rezultatams aptarti. Konferencijoje pranešimus skaitė ir savo įvairių mokslo sričių tyrimus pristatė devyniolika stažuotojų.
Konferencijos atidarymo proga sveikinimo žodį taręs KTU prorektorius Rimantas Kažys džiaugėsi, jog jo atstovaujama institucija nuo pat projekto pradžios buvo aktyvi idėjos rėmėja, drąsiai sutikusi Lietuvoje dar visai naują, o pasaulyje jau plačiai paplitusį reiškinį – podoktorantūrines stažuotes. R.Kažio nuomone, tai puiki galimybė jauniesiems mokslininkams pakliūti į naują aplinką, sužinoti naujus tyrimų metodus, užmegzti naudingus ryšius su kolegomis, o tuo pačiu susipažinti su stažuotis priėmusios institucijos veikla.
Projekto įgyvendinimo metu Europos Sąjungos lėšomis buvo finansuojamos dvylikos mėnesių trukmės podoktorantūrinės stažuotės. Jomis siekiama į mokslinę veiklą įtraukti universitetinių studijų trečiosios pakopos absolventus (daktarus) ir sudaryti jiems sąlygas pradėti savarankiškus mokslinius tyrimus. Penkiasdešimt aštuoni jaunieji mokslininkai iš Lietuvos, Bulgarijos, Ukrainos, Baltarusijos, Kazachstano, Kaliningrado srities stažuotės laikotarpiu buvo įdarbinti daugelyje Lietuvos mokslo institucijų, kuriose išvystytos gamtos, technologijos bei fizinių mokslų sritys: Kauno technologijos universitete, Lietuvos energetikos institute, Puslaidininkių fizikos institute, Biotechnologijos institute ir kt.
Konferencijos metu buvo pristatyta devyniolika pranešimų iš fizinių, biomedicinos ir technologijos mokslo sričių. Konferencijos pabaigoje moderatorius prof. Vladas Vansevičius pasveikino visus dalyvavusius su išlaikytu multidisciplininiu egzaminu – tiek projekto dalyviams, tiek konferencijos svečiams teko nelengvas uždavinys sudėlioti skirtingų mokslo sričių žinių srautą į vientisą paveikslą. Ateities planuose - nuolat didėjantis stažuotojų skaičius bei atskiroms mokslo sritims ir temoms skirtos konferencijos.
Konferenciją organizavo projekto vykdytoja Lietuvos mokslo taryba kartu su Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga. Projektas finansuojamas pagal Lietuvos 2004–2006 metų bendrojo programavimo dokumento 2 prioriteto „Žmogiškųjų išteklių plėtra" 2.5 priemonę, „Žmogiškųjų išteklių kokybės gerinimas mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje".