Lietuvoje pradeda veikti 700 profesinio informavimo taškų, kuriuose galima sužinoti apie mokymosi ir karjeros galimybes. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis mokyklose, darbo biržose, kalėjimuose ir kitose įstaigose įrengtos specialios patalpos, nupirkta kompiuterių, išmokyti darbuotojai, kurie padės renkantis studijų programas ir vertinant būsimos profesijos perspektyvas.
60 profesinio informavimo taškų Lietuvoje įrengta pernai, dar daugiau nei 600 – baigiami kurti, praneša Lietuvos radijas.
Pasak Švietimo ir mokslo ministerijos atstovo Vytauto Buroko, jei svarstai, tarkime, apie miškininko darbą, šiame taške naudodamasis informacine sistema galėsi sužinoti, kiek ir kur žmonių Lietuvoje mokosi miškininkystės, kiek studentų į miškininkystės programas bus priimta šiemet, kiek dabar yra laisvų darbo vietų miškininkams ir kiek šios profesijos bedarbių.
Anot ministerijos, Lietuvos mokyklose ir kitose įstaigose išmokyti ir beveik 1300 profesijos patarėjų, kurių darbas – padėti ieškoti karjerai svarbios informacijos.
Asmenybės gebėjimų ir polinkių tyrimų, arba profesinio konsultavimo paslaugų, informaciniai taškai neteiks.
Jei abiturientas ar kitas asmuo nori išsiaiškinti, kokia mokymosi sritis ar profesija jam tinkama, mokyklos siūlo kreiptis į darbo rinkos orientavimo tarnybas ar psichologus.