Šalyje pasigendama televizijos laidų, skirtų specialiai jaunimui. Pastebima, jog nacionalinis radijas ir televizija atsainiai įgyvendina teisės aktų reikalavimus televizijos eterį skirti įvairiems visuomenės sluoksniams, nepriklausomai nuo auditorijos amžiaus.
Reaguodama į tokią situaciją, iniciatyvinė šalies jaunimo nevyriausybinių organizacijų grupė inicijavo kreipimąsi į Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos Tarybą bei Generalinį direktorių. Dokumento kopijos išplatintos ir LR Prezidentui, Seimo pirmininkui, Premjerui, kitoms atsakingoms institucijoms.
Pagrindinis kreipimosi akcentas – kvietimas skirti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (toliau – LRT) eterio laiką jaunimo pilietiškumo, tautiškumo, patriotizmo ir dvasinių vertybių ugdymui nuo naujojo LRT sezono pradžios.
„Gyvename Laiku, kai jaunimo grupėse vis aiškiau pastebima rasinės ir kitokio pagrindo diskriminacijos ženklų, kai auga visuomenės susvetimėjimas, emigracijos ir pilietinio pasyvumo mastas. Imtis konkrečių veiksmų yra būtina. Televizija – vienas pagrindinių informacijos šaltinių ir jaunimo nuomonės formatorių, todėl užpildyti šiuo metu egzistuojančią jaunimo laidų spragą itin svarbu“,- pastebi vienos iš kreipimąsi inicijavusių organizacijų – Lietuvos studentų sąjungos (LSS) – prezidentas Jonas Okunis.
Anot studentų sąjungos vadovo, šiandien aišku, jog valdžia viena socialinių jaunimo problemų spręsti nepajėgi. „Tikimės, nacionalinės televizijos vadovai, jų veiklą kontroliuojančios institucijos įvertins pačių jaunimo atstovų norą imtis keisti esamą padėtį ir suteiks galimybę jaunimui prabilti apie jiems patiems svarbius dalykus suprantamai ir patraukliai“, - teigia LSS vadovas Jonas Okunis.
LSS ir grupės organizacijų kreipimesi atkreipiamas dėmesys, jog šiuo metu nacionalinės televizijos programoje pilietinių laidų jaunimui nėra. Iniciatyvos autoriai pabrėžia, kad LR Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo 4 straipsnyje numatyta, jog televizijos laidos eteryje turi būti skirtos įvairiems visuomenės sluoksniams ir įvairaus amžiaus.
Organizacijų kreipimesi išdėstytas mintis grindžia Lietuvos vardo minėjimo tūkstantmečio valstybinės komisijos bei LR Seimo nutarimais.
Siekdami įtikinti nacionalinės televizijos vadovus ir politikus, organizacijų atstovai primena, kad Europos Komisijos „Baltoji knyga. Naujas postūmis Europos jaunimui“ ir Europos Parlamentas taip pat rekomenduoja valstybėms narėms suteikti jaunimui galimybę reikšti savo idėjas ir jas išbandyti, lyginant su panašiomis kitų pilietinės visuomenės dalyvių idėjomis.
Minėtą kreipimąsi inicijavo Lietuvos studentų sąjunga, Lietuvos moksleivių sąjunga, Nacionalinė tabako ir alkoholio kontrolės koalicija, Vysk. M. Valančiaus blaivybės sąjūdis, Socialinių mokslų kolegijos Vilniaus filialo Teisininkų būrelis.