Paradoskalu, bet pagal rezultatus tarptautiniuose konkursuose (bent jau vadybos srities) Lietuvos studentai užima pirmąsias vietas. Vokietijoje, Latvijoje net Indijoje tarptautiniuose ekonomikos – vadybos konkursuose mirga lietuviškos pavardės. Kol valdžios vyrai dar dvejoja dėl švietimo reformos krypties ar bent formų, kurios leistų imtis konkrečių darbų, mūsų studentai rodo ir lavina gebėjimus kitur. Žinoma, kad šių jaunų žmonių, kurie iš tiesų yra potencialiai gebantys kurti naują ateitį „padovanojimas“ kitoms šalims yra skaudus, bet... turbūt kol dar nepasidalinta LEO projekto „kortomis“, kol nesulaukėme rinkimų ir dar daug „pelningesnių“ klausimų, naujoji karta kurs gerovę už Lietuvos ribų.
Kad mūsų jaunoji karta turi ypatingų intelktinių gebėjimų dar kartą įrodė tarptautinis jaunimo verslumo konkursas PROFAS. Jau trečius metus organizuotas Lietuvoje LR Švietimo ir mokslo ministerijos, TEO LT, Hewlett-Packard, TMD Partners, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje, Lietuvos studentų sąjungos ir kitų partnerių kartu su viešąja įstaiga PROFAT verslumo konkursas, skirtas Baltijos šalių universitetų studentams, vėl lėmė pergalę lietuviams.
Studentai, praėję du atrankinius turus, kurių metu analizavo ir pristatė Europos persektyviausius ekonomikos sektorius ir jų gerosios patirties taikymą Baltijos šalių verslui, buvo pakviesti susirungti dėl „versliausių“ vardo. Finale dalyvavo 10 komandų, kurios turėjo įveikti simuliacinę užduotį, leidusią pažinti IT sektoriaus verslo organizavimo ypatumus. Imituotų įmonių tikslas buvo sudalyvauti viešąjame švietimo įstaigų kompiuterizavimo konkurse – pateikti pasiūlymą (išdėstant technines sprendimo dalis keturiais vertinimo aspektais - finansinės, adminstracinės, ekonominės ir socialinės naudos - ir pristatyti pasiūlymą vertinimo komisijai. „Matėm, jog studentams buvo sudėtinga buvo ne tik pristatyti techninę dalį, atlikti paskaičiavimus, dar sunkiau priimti bendrus sprendimus sudarant jungtinę dalyvavimo viešąjame konkurse sutartį. Komandų derybiniai gebėjimai buvo ne mažiau svarbūs laimėjimui“, - UAB „Hewlett-packard“ projektų vadovas Mantas Mameliškis.
Vienos dienos darbo rezultatus – parengto pasiūlymo pagrindimą, jo pristatymų metu vertino didžiųjų Lietuvos įmonių vadovai. Komisijoje dalyvavę AB „Teo LT“ personalo direktorius Edis Kasperavičius, Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Remigijus Šimašius ir vyr. ekspertas Žilvinas Šilėnas, UAB „Hewlett Packard“ projektų vadovas Mantas Mameliškis, UAB „Verslo žinios“ marketingo vadovė Aušra Barysienė nugalėtojais paskelbė SSE Ryga ir VU jungtinę komandą – Arvydą Žiobaką, Justą Grigalauską, Aurimą Račą, Vaidotą Grinkevičių, Eglę Mikailaitę, Kristiną Černaistę, Jonę Sanikovaitę, Andrių Bulvičių. Nugalėtojams įteiktas 5000 piniginis prizas, Europos komisijos atstovybės padovanotas dviratis, streteginiai žaidimai, žurnalo „Verslo klasė“ prenumerata ir kiti.
Universitetų studentų pristatymus ir kovos azartu kvėpavo ir į renginį pakviesti moksleiviai. Tą pačią dieną versliausi vyresniųjų klasių Vilniaus moksleiviai komisijai turėjo parengti sprendimą, sprendžiantį batų prekybos Afrikoje situaciją. „2 minutės pristatymui verslo plėtros tema – tikras iššūkis!“, - supranti, kad turi pasverti kiekvieną žodį, nes laiko limitas neleidžia pateikti įvairių argumentų bei pasvarstymų“ – pasakojo vienas laimėtojų. Moksleiviams įsteigtas prizas - Europos Parlamento nario J. V. Paleckio prizas – kelionė į Europos Parlamentą. Konkurso PROFAS dalyviams ir garbingiems svečiams (studentams) didžiuojasi galėjęs pristatyti vakaro svečiams vieną žinomiausių Lietuvoje motyvatorių Darių Pietarį, kurį vienas dalyvis apibūdino kaip „asmeninio motyvavimo srities Plačido Domingo“.