Vakar, sausio 10 dieną, buvo įteikti pirmieji bronzos ženkleliai programos „Tarptautiniai jaunimo apdovanojimai“ dalyviams. Šie apdovanojimai – tai daugiau nei šešis mėnesius trukusio jaunų žmonių dalyvavimo programoje pripažinimas ir įvertinimas.
Iškilmingo renginio metu bronziniai ženkleliai ir tarptautiniai sertifikatai buvo įteikti 19 programos dalyvių: 13 mokinių iš Gargždų „Kranto“ vidurinės mokyklos, 4 - iš Panevėžio 5-osios vidurinės mokyklos ir 2 mokiniams iš Panevėžio rajono Velžio gimnazijos. Jauni žmonės turi galimybę tęsti dalyvavimą programoje ir siekti sidabro bei aukso apdovanojimų.
Jauni žmonės buvo apdovanoti už veiklą vykdytą ilgiau nei 6 mėnesius. Dalyviai turėjo galimybę pasirinkti įvairiausias užduotis kiekvienoje iš keturių programos dalių pagal savo poreikius. Paslaugų dalyje jie tvarkė aplinką, padėjo akliesiems ir silpnaregiams vaikams atlikti namų darbus, pasiruošti pirmajai komunijai. Įgūdžių dalyje mokėsi dainuoti, groti, debatų meno, užsienio kalbų, domėjosi geologija, žurnalistika. Dalyviai lankė šokių klubus, kur mokėsi šokti moderniuosius šokius, sporto klubus, mokėsi kalanetikos ir aerobikos, žaisti krepšinį – tai aktyvios sportinės veiklos užsiėmimai. Ekspedicijų dalyje jauni žmonės rinkosi žygius baidarėmis ir valtimis.
„Tarptautiniai jaunimo apdovanojimai“ yra neformalaus savęs ugdymo programa, kurioje dalyvauja tarpusavyje nesivaržantys savanoriai. Ji kiekvienam siūlo įveikti asmeninius iššūkius ir skatina jaunus žmones skirti savo laisvalaikį įdomiai, kūrybiškai ir maloniai veiklai. Programa buvo sukurta 1956 m. Jungtinėje Karalystėje, kad padėtų 14-25 metų žmonėms ugdyti asmenines savybes ir socialinius įgūdžius. Šiandien LR Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva bei skiriamų lėšų dėka programa jau leidžia savo šaknis ir Lietuvoje. Pirmieji dalyviai jau įvykdė visas programos dalis ir įveikė sau išsikeltus iššūkius bei pirmąjį, bronzos, lygį“, – džiaugėsi programos „Tarptautiniai jaunimo apdovanojimai“ koordinatorė Lina Kriaučionytė.
„Ši programa padeda stiprinti pasitikėjimą savo jėgomis, ugdyti atsakomybės jausmą, ji suteikia progą kiekvienam jaunam žmogui tapti aktyviu piliečiu prisidedančiu prie visuomenės gerovės, socialinių ryšių, bendruomeniškumo ugdymo“, - teigė Jo Ekscelencija Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Colin Roberts.
Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros direktorės Lilijos Gerasimienės nuomone, programa „Tarptautiniai jaunimo apdovanojimai“ pateikia struktūrą pilietiškumo, socialinio įtraukimo ir bendruomenės savanoriškumo politikos įgyvendinimui. Pasak jos, subalansuota keturių dalių ir trijų lygių lanksti bei įvairiapusė programa, suteikia galimybę laipsniškai tobulėti, išsikeliant vis sudėtingesnius ir daugiau atsakomybės reikalaujančius iššūkius, todėl ji gali būti naudojama kaip įrankis jaunimo pilietiškumui, savanoriškumui bei tolerancijai ugdyti.