Aktyvių mobiliųjų telefonų vartotojų skaičius visame pasaulyje pasiekė 3,3 milijardus. Tai sudaro maždaug pusę visų pasaulio gyventojų, teigia tyrimų bendrovė „Informa“. Tai nutiko praėjus 26-iems metams po pirmojo mobiliojo ryšio tinklo veikimo pradžios.
Tiesa, 3,3 mlrd. aktyvių vartotojų kiekis nereiškia, kad realiai pusė pasaulio žmonių turi ir naudoja mobiliuosius telefonus. Net 59 valstybėse mobiliųjų telefonų vartojimas viršija 100 proc. t.y. dalis gyventojų naudoja daugiau nei vieną telefono kortelę.
Be to, skirtingo pragyvenimo lygio šalyse operatoriai iš vieno vartotojo gauna labai nevienodas pajamas. Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje mobiliojo ryšio operatoriai vidutiniškai iš kliento uždirba 70 JAV dolerių per mėnesį, o Šri Lankoje šis skaičius nesiekia nė 3 dolerių.
Pirmieji mobiliojo ryšio tinklai buvo įdiegti Saudo Arabijoje, Švedijoje ir Norvegijoje 1981 m. Per ketvirtį amžiaus iš prabangos prekės mobilusis telefonas tapo plataus vartojimo buitinės elektronikos produktu, prieinamu net ir neturtingiems pasaulio gyventojams. Šiuo metu būtent mobilieji telefonai yra didžiausiais kiekiais parduodami buitinės elektronikos produktai.
Pastaraisiais metais mobiliųjų telefonų rinką intensyviausiai augino Kinija ir Indija. Krentančios įrenginių ir paslaugų kainos suteikė galimybes telefonus išgalėti įsigyti milijonams šių šalių gyventojų. Nauju telekomunikacijų bendrovių plėtros taikiniu pamažu tampa Afrikos žemynas.
„Mobiliojo ryšio industrija nuolatos viršydavo net pačias optimistiškiausias augimo prognozes. Šiandien augantiems vaikams visame pasaulyje jau nebekyla klausimas, ar jie turės mobilųjį telefoną, vienintelis klausimas yra kada?“, - teigia „Informa“ analitikas.
Šiuo metu apie 2,6 mlrd. pasaulio mobiliojo ryšio vartotojų naudojasi GSM technologija. Apie 420 mln. vartotojų naudoja CDMA.