Išmaniųjų telefonų saugumas – didžiules aistras keliantis klausimas. Daugelis neabejoja, kad „Apple“ kuriami prietaisai yra gerokai saugesni nei „Android“ operacinę sistemą naudojantys telefonai. Tačiau tai tikrai nėra taisyklė.
Kibernetinio saugumo bendrovė „Lookout Incorporated“ nustatė, jog sukčiai vis dažniau bando pavogti išmaniųjų telefonų naudotojų prisijungimo duomenis. Vienas paprasčiausių būdų nuo to apsisaugoti – pasirūpinti, kad būtų nuolat atnaujinama programinė įranga.
„Apple“ produktai paprastai laikomi saugiais ir nereikalaujančiais daug priežiūros. Dėl šių privalumų daugelis įmonių, o kai kuriais atvejais ir viešasis sektorius, renkasi būtent JAV bendrovės produktus.
Kaip nustatė „Lookout Incorporated“, „Apple“, kaip saugesnio pasirinkimo, dienos gali būti suskaičiuotos. Naujausioje mobiliųjų grėsmių ataskaitoje teigiama, kad per pirmuosius tris 2024 metų ketvirčius 19 proc. visų įmonėse naudojamų „Apple“ įrenginių tapo sukčiavimo aukomis.
Fišingas – tai kibernetinio saugumo nusikaltimų rūšis, kai užpuolikai bando pavogti pinigus, slaptus duomenis arba į aukos įrenginį įdiegti kenkėjišką programinę įrangą. Bandymai sukčiauti dažnai užmaskuojami kaip žinutė ar įspėjimas iš teisėto šaltinio, pavyzdžiui, įmonės, draugo ar pažįstamo asmens.
Skelbiama, jog 10,9 proc. visų „Android“ išmaniųjų telefonų patyrė sukčiavimo atakas, taip pat ir kiekvieną iš trijų pirmųjų 2024 metų ketvirčių. Kitos mobiliųjų grėsmių ataskaitos išvados apima gana nerimą keliančius duomenis – nuo praėjusio ketvirčio 17 proc. padaugėjo į įmones orientuotų įgaliojimų vagysčių ir sukčiavimo bandymų ir 32 proc. padaugėjo kenkėjiškų programų aptikimo atvejų.
Šie duomenys buvo gauti išanalizavus daugiau nei 220 mln. prietaisų, 360 mln. programėlių ir milijardus žiniatinklio elementų.
Viena iš pagrindinių problemų yra pasenusių operacinių sistemų, kurioms nebetiekiami naujausi saugumo atnaujinimai, naudojimas, todėl jos turi pažeidžiamų saugumo spragų. Kai kuriais atvejais naudotojai net nenustato įrenginio užrakto, o tai taip pat kelia pavojų saugumui.
Bendrovė „Lookout“ taip pat reikalauja technologijų bendrovių atsakomybės. Nuo pažeidžiamumų aptikimo iki jų pašalinimo praeina daug laiko, per kurį potencialūs įsilaužėliai gali gauti prieigą prie galutinio įrenginio. Todėl bendrovėms patariama įdiegti turimus atnaujinimus, kai tik jie pasirodo.
Apibendrinant galima teigti, kad tik nuolat atnaujinama IT infrastruktūra, kurioje įdiegtos visapusiškos saugumo priemonės, užtikrina didžiausią įmanomą apsaugą.