Gali būti, kad „Apple“ planai pradėti gaminti „iPhone“ be rėmelio susidūrė su kliūtimi. Pranešama, kad „Samsung Display“ ir „LG Display“ „Apple“ prašymu kuria pažangias OLED plokštes, skirtas „iPhone“ telefonams su berėme technologija. Tačiau abi bendrovės esą susiduria su keliais techniniais sunkumais, ir kol kas neaišku, kada ekranas bus pradėtas masiškai gaminti.
Iš pradžių „Apple“ galbūt planavo išleisti „iPhone“ su nuliniu skydeliu maždaug 2025-2026 m. Tačiau pagal naujausią scenarijų išleidimas gali būti atidėtas po 2026 metų. „Jei „Apple“ norėtų išleisti berėmius OLED „iPhone“ 2026 metais, ji jau turėtų būti baigusi technines diskusijas su vietiniais ekranų gamintojais, tačiau jie vis dar diskutuoja. Kol kas neaišku, ar berėmis „iPhone“ bus išleistas 2026 metais“, – teigia vidiniai šaltiniai.
Akivaizdu, kad „Apple“ ekrano vizija „iPhone“ apima plokščią, kampuotą dizainą su šiek tiek išlenktu kraštuose ekranu, panašų į „Apple Watch“. Taip „Apple“ nori išvengti optinių iškraipymų, pavyzdžiui, didinamojo stiklo efekto, kuris buvo vienas iš ankstesnių išlenkto ekrano išmaniųjų telefonų, pavyzdžiui, „Samsung“, trūkumų.
Kad atitiktų „Apple“ reikalavimus, „Samsung Display“ ir „LG Display“ turi sukurti plonos plėvelės hermetizaciją OLED ekranui apsaugoti ir optiškai skaidrius klijus, pritaikytus išlenktiems kraštams. Ši technologijos pažanga buvo lėta, neišspręstos tokios problemos kaip šoninio vaizdo iškraipymas ir padidėjęs ekrano trapumas. Be to, ekranų gamintojai turi užtikrinti vietą antenai įrengti ir sulankstomojo rėmelio grandinėms po ekranu, o tai dar labiau apsunkina darbą.
Bendrovė „Samsung Display“ taip pat pabrėžė sunkumus, susijusius su kameros integravimu po ekranu ir ryškumo išlaikymu kraštuose. Berėmis ekranas kartu su UPC technologija galėtų pasiūlyti naudotojams įtraukiančią patirtį. Tačiau norint sukurti „Apple“ reikalavimus atitinkantį ekraną su nulinėmis briaunelėmis, kyla daug techninių kliūčių, todėl terminai šiek tiek neaiškūs.