Niekam nepatinka stovėti spūstyse. Net ir trumpas vėlavimas gali atrodyti kaip amžinybė, todėl paprasta kelionė tampa kantrybės išbandymu. Nesvarbu, ar vairuojate elektromobilį, hibridinį, ar tradicinį kuru varomą automobilį, eismas nesiskiria. Piko valandos nėra laukiamos. Štai kur „Waze“ ateina į pagalba.
Ši nemokama navigacijos programa yra daugiau nei tik žemėlapis. Tai jūsų eismo palydovas realiuoju laiku. Skirtingai nuo tradicinių GPS programėlių, „Waze“ naudoja tiesioginius naudotojų bendruomenės atnaujinimus, kad jus nuolat informuotų.
„Waze“ dažnai laikoma kaip geriausia „Google Maps“ alternatyva, todėl naudotojams lengva pereiti nuo vienos programėlės prie kitos, kai kas nors neveikia tinkamai. Būtent keistas „Waze“ veikimas pastaruoju metu kelia daugiausiai klausimų, o pagrindinė to priežastis – ilgesnių maršrutų siūlymai.
Tai, kad „Waze“ siūlo kompleksinius maršrutus – nėra didelė naujiena, nes programėlė stengiasi kuo greičiau nuvežti jus į kelionės tikslą, net jei tenka daryti kelis papildomus posūkius ir važiuoti siaurais gyvenviečių keliais.
Lyginant šią aplikaciją su „Google Maps“, kuri pirmenybę teikia paprastesniems maršrutams, „Waze“ paprastai siūlo važiuoti antraeilėmis gatvėmis, kuriose eismas yra ne toks intensyvus ir galiausiai padeda greičiau pasiekti kelionės tikslą.
Tačiau nuo gruodžio vidurio „Waze“ susidūrė su keista maršruto parinkimo problema, dėl kurios naudotojai be jokios priežasties siunčiami ilgesniais maršrutais. Kai kurie programėlės naudotojai buvo siunčiami ilgesniais maršrutais su keliais posūkiais, kartais įsiliejančiais į esamą maršrutą ir keliomis minutėmis pailginančiais kelionę.
Vartotojai tvirtina, kad jie nukrypsta nuo pažįstamų maršrutų, o jų prietaisai juos nukreipia į alternatyvius maršrutus, kurie tik bereikalingai pailgina laiką.
Pastaruoju metu su šia problema susiduria vis daugiau aplikacijos naudotojų, tačiau gera žinia ta, kad „Waze“ komanda dabar tiria šį trikdį ir bando išsiaiškinti, kas atsitiko. Šiuo metu problemos sprendimo dar nėra ir neaišku, kada jis galėtų būti išleistas, tačiau atsižvelgiant į tai, kad dabar atostogų sezonas, gali prireikti daugiau laiko, kol „Waze“ maršrutų sistema grįš į normalią būseną.
Tuo tarpu geriausia, ką galite padaryti, – visada dar kartą patikrinti siūlomą maršrutą, ar jame nėra nereikalingų apvažiavimų ir posūkių, kurie neturi prasmės. Jei taip yra, turėtumėte iš naujo sukonfigūruoti maršrutą arba važiuoti pagal žinomą alternatyvą, kol „Waze“ pasiūlys teisingą maršrutą.
Nenuostabu, kad daugelis naudotojų teigė, jog bent laikinai pereis prie „Google Maps“, nes tai vienintelis būdas gauti tikslesnę navigaciją ilgesnei kelionei.