Vidaus reikalų ministerija baigia įgyvendinti mobilios programėlės LT72 sukūrimo paslaugų sutartį. Iki šių metų pabaigos bus sukurta ir įdiegta vartotojams patogi ir funkcionali mobili aplikacija, skirta pasirengimui ekstremaliosioms situacijoms – oro pavojui, radiologinei arba branduolinei avarijai, stichinėms nelaimėms ir kitiems galimiems pavojams.
Programėlėje ne tik bus galima rasti naudingos informacijos ar atlikti žinių testą. Aplikacijoje veiks interaktyvus Lietuvos žemėlapis su perspėjimo sirenų, kolektyvinės apsaugos statinių, priedangų tinklo ir gyventojų evakuacijos punktų duomenimis.
Šio interaktyvaus žemėlapio pagalba vartotojas galės matyti artimiausią priedangą ar kitą svarbų civilinės saugos objektą. Atsisiuntus programėlę į mobilųjį telefoną, bus galima gauti ir perspėjimo pranešimą apie gresiantį pavojų.
„Per savo kadenciją civilinę saugą sukūrėme nuo pagrindų. Parengėme civilinės saugos programą, sukūrėme finansavimo modelį. Daug dėmesio skyrėme priedangų įrengimui, mūsų tarnybų pasirengimui, taip pat ir Lietuvos gyventojų informavimui. Pasirengimas ekstremaliosioms situacijoms tapo ir toliau išliks labai aktualus. Todėl ši aplikacija užtikrins kiekvienam naudotojui prieinamumą prie aktualios informacijos, leis rasti arčiausią priedangą, gauti perspėjimo signalus ir iš anksto pasiruošti galimoms grėsmėms ar nelaimėms“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
Mobili programėlė bus pritaikyta ir asmenims su negalia.
Sukūrus mobilią aplikaciją, bus vykdomos įvairios komunikacinės veiklos, kurios prisidės prie šios programėlės reklaminės kampanijos ir plataus visuomenės švietimo civilinės saugos srityje.
Mobilios programėlės sukūrimo paslaugų sutartis ir kitos su ja susijusios veiklos (tokios, kaip civilinės saugos mokymų ciklas) yra finansuojamos Europos Komisijos projekto I-SPREAD (angl. Innovative Solutions for Public Readiness and Emergency Disaster management in Lithuania) lėšomis. Šiuo EK projektu siekiama gerinti Lietuvos visuomenės pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms ir didinti jos informuotumą civilinės saugos srityje.
Šis projektas įgyvendinimas nuo 2024 m. sausio 2 d., jo pabaiga – 2026 m. sausio 1 d.