„TikTok“ paskelbė naujas saugos priemones, kuriomis siekiama apsaugoti jaunus platformos naudotojus. Artimiausiomis savaitėmis jaunesni nei 13 metų vartotojai negalės užsiregistruoti programėlėje.
Įmonė užtikrins pokyčius apribodama naudotojams galimybę susikurti kitą paskyrą su kita data ar gimimo data, naudodama pažangias technologijas, kad aptiktų ir peržiūrėtų paskyras, kurias, kaip įtariama, sukūrė nepilnametis naudotojas.
Be to, jaunesniems nei 18 metų naudotojams bus apribota galimybė naudotis platformoje esančiais grožio filtrais. Įsigaliojus naujajai taisyklei, norint užsiregistruoti „TikTok“, reikia būti vyresniam nei 13 metų, o norint naudotis platformoje esančiais veidą keičiančiais filtrais – vyresniam nei 18 metų.
Jaunesni nei 18 metų asmenys negalės naudoti filtrų, kurie keičia išvaizdą didindami akis, lygindami odą ar gerindami odos atspalvį. Apribojimai nebus taikomi filtrams, kurie skirti būti akivaizdūs ir juokingi, pvz., gyvūnų ausų efektai.
Pranešama, kad pakeitimai greičiausiai skirti grožio filtrams, tokiems kaip „Bold Glamour“, kuris gerokai pakeičia naudotojo veidą, patrumpindamas veido struktūrą, pašviesindamas odą ir pridėdamas ilgesnių blakstienų. Šios priemonės taikomos po tyrimų, kuriuos „TikTok“ atliko bendradarbiaudama su Jungtinėje Karalystėje įsikūrusia ne pelno siekiančia interneto saugumo organizacija „Internet Matters“.
Tyrimas buvo atliktas siekiant patikrinti galimą poveikio ir filtrų daromą žalą paaugliams. Ataskaitoje padaryta išvada, kad gražinamieji filtrai prisidėjo prie iškreipto pasaulėvaizdžio, kuriame ištobulinti vaizdai yra normalizuojami, o didelis socialinis spaudimas platformoje pakenkė paauglių psichinei sveikatai.
Pakeitimai buvo paskelbti „TikTok“ Europos naujienų skyriuje ir paskelbti per Europos saugumo forumą Dubline. Taigi neaišku, ar šie pakeitimai bus taikomi ir kituose regionuose, ar jie skirti 175 milijonams žmonių visoje Europoje, kurie kiekvieną mėnesį naudojasi „TikTok“.