Panašu, kad į „iOS 18.1“ įdiegta paslėpta funkcija „iPhone“ telefonus padaro tokius saugius, kad į juos nepavyksta įsilaužti net teisėsaugos institucijoms.
Ši funkcija, pavadinta neaktyvumo perkrovimu, kuri nebuvo reklamuojama atnaujinime ir nėra prieinama galutiniams naudotojams, automatiškai perkrauna „iPhone“ po keturių dienų neaktyvumo. Taip telefonas įjungiamas į būseną, vadinamą prieš pirmąjį atrakinimą. Esant tokiai būsenai, „iPhone“ galima atrakinti tik įvedus naudotojo skaitmeninį kodą.
Jei iPhone buvo atrakintas po perkrovimo, jis yra labiau pažeidžiamas atakoms arba įrankiams, kuriais galima jį atrakinti. Pavyzdžiui, piktavaliai gali naudoti įvairius įrankius ar priemones, kad patektų į veikiantį „iPhone“, o teisėsaugos institucijos gali priversti telefono savininką atrakinti įrenginį biometriniais metodais, pavyzdžiui, „Touch ID“ arba „Face ID“.
Tačiau prieš pirmąjį atrakinimą režime šie metodai yra neprieinami. Telefoną galima atrakinti tik naudojant registruotą PIN kodą, kuris yra saugomas pagal JAV įstatymus. Kitaip tariant, teisėsaugos pareigūnai negali priversti naudotojo įvesti PIN kodą, kad atrakintų telefoną.
Atrodo, kad neaktyvumo perkrovimas yra saugumo metodas, skirtas atgrasyti vagis nuo prieigos prie pavogto „iPhone“ ir jo atrakinimo arba įsilaužimo, nors ši funkcija pateko į laikraščių antraštes dėl to, kad teisėsaugos pareigūnai pranešė apie problemas, susijusias su prieiga prie tam tikrų „iPhone“, kurie buvo konfiskuoti kaip įrodymai. Šią funkciją patvirtino neabejingi programinės įrangos inžinieriai, kurie įsigilino į telefono branduolį ir rado ją apibūdinantį kodą.
Atrodo, kad „Apple“ nuolat tobulina „iPhone“ saugumą taip, kad būtų apsaugotas naudotojų privatumas, nors to ir neskelbia. „iOS 18.1“ įdiegta paslėpta funkcija šiuos išmaniuosius telefonus padaro tokius saugius, kad į juos nepavyksta įsilaužti net teisėsaugos institucijoms.