„Google“ dar prieš keletą savaičių išleido „Android 15“ operacinės sistemos versiją, kuri skirta kūrėjams. Nuo praeitos savaitės ši platformos versija tapo prieinama daugeliui „Pixel“ serijos išmaniųjų telefonų turėtojų, o netrukus turėtų pasiekti ir daugiau įrenginių.
Liepą pasirodė ženklų, kad „Google“ ketina įdiegti naują funkciją „Pixel“ telefonui, kuri telefonų įkrovimo ribos iki 80 proc. Ši naujiena oficialiai pasirodė „Android 15 QPR1 Beta 2“. Tačiau daugelio „Pixel“ naudotojų, kurie atsisiuntė prieš keletą dienų pradėtą platinti „Android 15“, nusivylimui, šios funkcijos ten nėra.
Kodo fragmentai pirmą kartą apie šią funkciją užsiminė anksčiau šiais metais. Ji neleis telefonui įkrauti daugiau nei 80 proc., nes tai yra laikoma rekomenduojama maksimalia įkrova. Įkraunant telefoną iki maksimalios talpos, baterija apkraunama ir greičiau išsikrauna, todėl sutrumpėja jos tarnavimo laikas.
Taip yra todėl, kad akumuliatoriuje sukaupta energija, kai jis įkraunamas iki kraštutinės ribos, sukuria aukštesnę temperatūrą ir sumažina įkrovimo ciklų, kuriuos jis gali toleruoti, skaičių.
Rugsėjį „Pixel“ naudotojams „Android 15 QPR1 Beta 2“ suteikė šią funkciją su nauju meniu „Charging optimization“, kuris apribojo įkrovimą iki 80 proc.
Labai svarbi informacija yra beta versijos diegimo laikas. Kaip pažymi „9to5Google“, kadangi funkcija yra susieta su QPR1 arba pirmuoju ketvirčio leidimu, mažai tikėtina, kad ji bus pristatyta iki gruodžio mėn. Todėl buvo naivu tikėtis, kad ši, taip laukiama, opcija pasirodys su pirmuoju „Android 15“ atnaujinimu. Taigi, nors funkcija oficialiai dar neatsirado, ji pasirodys tam tikru „Android 15“ ciklo metu, tikriausiai kaip kito ketvirtinio atnaujinimo dalis gruodžio mėnesį.
Kadangi geriausi „Android“ telefonai, įskaitant naujausius „Google“ „Pixel“ įrenginius, dabar siūlo septynerių metų palaikymą, užtikrinti ilgaamžiškumą yra kaip niekada svarbu. Žinoma, bateriją visada galima pakeisti, tačiau tai papildomas žingsnis, kuris taip pat kainuoja. Įmontuota funkcija, pratęsianti akumuliatoriaus tarnavimo laiką, yra prasmingesnė.
Be to, tai patikimesnis būdas užtikrinti, kad baterija niekada nebus įkrautas iki 100 %, nei sakyti sau, kad nepamiršite atjungti telefono.