Kas nemėgsta dovanų, net jei jos perduotos iš rankų į rankas? Juk svarbiausia – už dovanos slypinti mintis, tiesa? Galbūt nebūkite tokie sentimentalūs, kai draugas ar šeimos narys jums dovanoja savo naudotą „Android“ išmanųjį telefoną.
Naujoje ataskaitoje teigiama, kad daugelis „Android“ naudotojų neparduoda ar nekeičia savo naudotų prietaisų todėl, kad tai daryti nėra finansiškai prasminga. Tiesiog šie išmanieji telefonai visada prastai išlaiko savo vertę, todėl grąža bus nereikšminga, jei jį parduosite arba iškeisite.
Tyrimas atskleidžia, kad 33 proc. „iPhone“ pirkėjų savo telefonus išlaiko trejus ar daugiau metų, o tik 21 proc. „Android“ savininkų tiek laiko lieka prie naujo įrenginio, dabar atskleidė, kad net ir po ilgos nuosavybės trukmės „Apple“ išmanieji telefonai parduodami brangiau nei „Google“ sukurta operacinės sistemos telefonai.
Daugiau „iPhone“ nei „Android“ savininkų savo naudotus išmaniuosius telefonus paverčia pinigais. 41 proc. „iOS“ naudotojų parduoda savo senus įrenginius, o mažiau nei 20 proc. jų atsikrato duodant perdirbti ar padovanoti arba galiausiai sudaužo ar pavagia. Tuo tarpu tik 17 proc. „Android“ naudotojų parduoda arba keičia savo senus prietaisus ir 30 proc. jų išmeta.
Didžioji dauguma „Android“ savininkų – 53 proc. – savo įrenginį perduoda draugui ar šeimos nariui arba pasilieka jį kaip atsarginę kopiją. Tą patį daro tik 40 proc. „iPhone“ savininkų. Tyrimas perša išvadą, kad iš „Android“ telefono pasipelnyti, parduoti ar iškeisti, nėra daug naudos, todėl dauguma savininkų renkasi kitas galimybes. „iPhone“ telefonus, kita vertus, galima parduoti už daug geresnę kainą, net ir po ilgų naudojimo metų, todėl dauguma jų neatsiduria draugo ar šeimos nario rankose.
Taigi, nors „iPhone“ savininkai neatnaujina savo prietaisų taip dažnai kaip „Android“ naudotojai, jie uždirba pinigus. Tačiau ei, „Android“ naudotojai stiprina ryšius dovanodami savo senus prietaisus artimiesiems.