Kenkėjiškos programėlės „Android“ išmaniuose telefonuose – itin opi problema. Su šia operacine sistema veikiantys įrenginiai nuolat atsiduria sukčių taikinyje. Tačiau tai ne vienintelis pavojus, su kuriuo susiduria telefonų turėtojai.
Nepageidaujamų žinučių ir toliau bus, tačiau kartkartėmis atsiras naujų kovos su jais būdų. Daugelyje „Android“ išmaniųjų telefonų, įskaitant „Samsung“ telefonus, „Google Messages“ yra numatytoji pranešimų siuntimo programa, kadangi neseniai „Samsung“ padarė „Google Messages“ numatytąja tekstinių pranešimų programa, pakeitusi „Samsung Messages“.
Siekiant kovoti su nepageidaujamomis žinutėmis ir išlaikyti švarias naudotojų pašto dėžutes, „Google Messages“ gali būti kuriama nauja nežinomų tekstų kategorizavimo funkcija. Numatytoje pranešimų programėlėje jau siūlomi keli būdai, kaip suskirstyti tekstinius pranešimus į kategorijas.
Yra įprasta gautųjų laiškų dėžutė, į kurią pagal numatytuosius nustatymus nukreipiama dauguma žinučių, taip pat archyvinių žinučių aplankas. Nežinomi tekstai, identifikuoti kaip nepageidaujami arba pažymėti kaip ateinantys iš užblokuoto numerio, saugomi tame pačiame aplanke.
Tačiau šviežios kodų eilutės nurodo į naują priemonę, kuria bus įvesta papildoma tekstų organizavimo kategorija: iš nežinomų tarptautinių šaltinių gaunami tekstai, pavadinti tarpvalstybiniai.
Įgyvendindama saugumo priemones, „Google“ gali pradėti filtruoti pranešimus iš nežinomos šalies arba skirtingų šalių atskirame aplanke, panašiai kaip tai daro aptikdama nepageidaujamus laiškus.
Nepanašu, kad bus daroma kažkas daugiau, programėlė paprasčiausiai saugo pranešimus iš nežinomų šalių kitame aplanke. Toks rūšiavimas bus neprivalomas, todėl naudotojai galės laisvai pasirinkti, ar nori rūšiuoti pranešimus pagal šį filtrą, ar ne.
Be to, kaip ir šlamšto pranešimus, naudotojai taip pat galės rankiniu būdu žymėti tekstus. Žinutės taip pat bus automatiškai paslėptos nuo matomumo, kaip numatyta naujausioje „Google Messages“ programėlėje esančioje kodo eilutėje.