Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) konkurso dėl 3.410-3.600 GHz dažnio panaudojimo preliminarūs rezultatai kelia abejonių dėl novatoriškos bevielio ryšio technologijos WiMax ateities Lietuvoje, nes konkurso sprendimas gali atsidurti teisme. Viena iš konkurso lyderių laikyta bendrovė „Baltnetos komunikacijos“ teigia skųsianti konkurso rezultatus, nes RRT nepateikia jokių argumentų dėl savo preliminaraus sprendimo.
„Mes esame labai nustebę dėl RRT sprendimo, WiMax licencijas atiduoti kompanijoms, kurios ekspertų net nebuvo laikomos favoritėmis. Nei viena iš preliminarių laimėtojų nėra paviešinusi savo planuojamų investicijų į tinklo plėtrą, technologijos starto bei visos Lietuvos teritorijos padengimo datų, o kai kurių iš jų patirtis diegiant bevielį ryšį yra labai abejotina,“- teigia kompanijos „Baltnetos komunikacijos“ generalinis direktorius Mindaugas Pranskevičius.
Pasak jo, jeigu RRT nepateiks labai stiprių argumentų, pateisinančių savo sprendimą, ir neatskleis, kokias investicijas bei terminus yra numatę preliminarūs laimėtojai, tarnyba rizikuoja įsivelti į ilgus teisminius ginčus, todėl WiMax starto gali tekti palaukti dar ne vienerius metus.
Konkurso dalyviai pasipiktino Ryšių reguliavimo tarnybos sprendimu iki apeliacijų termino neatskleisti preliminarių konkurso nugalėtojų įvertinimų, todėl apeliuojantys konkurso dalyviai negalės sužinoti, kodėl nugalėtojais tapo viena ar kita bendrovė. Toks sprendimas riboja kitų konkurso dalyvių galimybes kovoti dėl savo interesų.
„Parengę vieną iš ambicingiausių WiMax vystymo planų tarp visų konkurso dalyvių, atsidūrėme nuošalyje, tačiau ketiname visomis teisinėmis priemonėmis ginti savo interesus. Kraštutiniu atveju atidžiai stebėsime, kaip konkurso nugalėtojai vykdo savo įsipareigojimus ir ieškosime kitų galimybių šią technologiją vystyti Lietuvoje“, - sako M.Pranskevičius.
„Baltnetos komunikacijų“ WiMax plėtros plane, pateiktame konkursui, numatyta, kad visa šalies teritorija WiMax ryšiu bus padengta per artimiausius trejus metus. „Baltnetos komunikacijos“ buvo numatę į naujos technologijos plėtrą investuoti apie 126 mln. litų, kurių didžiausia dalis atitektų WiMax bazinių stočių diegimui ir vartotojams skirtos WiMax įrangos tiekimui.
„Baltnetos komunikacijos“ buvo nusprendę pirmaisiais technologijos vystymo metais WiMax įrengti netik didžiuosiuose šalies miestuose, o ir mažesniuose miesteliuose, kaimo vietovėse ir priemiesčiuose ir tokiu būdu prisidėti prie taip vadinamos „skaitmeninės atskirties“ tarp didžiųjų Lietuvos miestų ir regionų mažinimo.
„Baltnetos komunikacijos“ bevielio duomenų perdavimo srityje specializuojasi nuo 1996 m. Šiuo metu kompanijoje dirba per 80 žmonių. Bendrovė 2006 m. pasiekė 8,55 mln. litų apyvartą ir per šiuos metus planuoja ją dar padidinti iki 30 procentų.