Pirmasis „Samsung“ sulankstomasis telefonas „Galaxy Fold“ buvo pristatytas 2019 m. pradžioje. Tai buvo labai ilgo kūrimo proceso rezultatas, aiškina Jasonas Nohas, „Samsung MX“ ekranų grupės kūrėjas.
Darbai prie sulankstomos technologijos prasidėjo dar 2008 metais. Vertėtų prisiminti ir tai, jog pirmasis „Samsung išmanusis telefonas su „Android“ operacine sistema pasirodė 2009 metais. 2008 metais pasirodė pirmieji jutikliniu ekranu pagrįsti išmanieji telefonai „Pixon“ ir „Omnia“.
„Mūsų komanda turėjo sukurti aukštos kokybės ekraną, kurį būtų galima sulankstyti, bet kuris būtų atsparus šiukšlėms, o tai reiškė, kad turėjome pakeisti ekraną laikančią plokštelę“, – aiškina J.Nohas. Vienas iš ankstyvųjų pasiekimų buvo slėgiui jautrių klijų (PSA), padedančių sulankstyti ekraną įvairiomis sąlygomis ir aplinkoje, sukūrimas.
Kita svarbi medžiagos pažanga buvo itin plonas stiklas (angl. Ultra Thin Glass, UTG), kuris buvo pristatytas su pirmuoju „Galaxy Flip“. UTG tapo standartine sulankstomų ekranų sudedamąja dalimi.
„Pritaikius UTG, galėjome pateikti aiškesnį ekraną – kartu su aukščiausios kokybės išvaizda ir pojūčiu, kokio sulankstomame išmaniajame telefone dar nebuvo. Nuo to laiko UTG naudojamas iki šiol“, – sako J.Nohas.
Šiemet su „Samsung Galaxy Fold6“ bei „Flip6“ modeliais buvo pristatyta ir vadinamoji „Protect Layer“ struktūra. Pagrindinė jos sudedamoji dalis yra dar viena naujoviška medžiaga – šlyties storinimo skystis (STF). STF prisitaiko prie skirtingo slėgio, kad būtų atspari deformacijai nuo smūgių. Dėl to 6 serijos sulankstomieji ekranai tapo patvariausi iki šiol.
Peršokus į 2021 metus, „Galaxy Fold3“ ir „Flip3“ buvo pirmieji sulankstomieji ekranai, pasižymintys atsparumu vandeniui su aukšta IPX8 klase. Tai buvo padaryta naudojant guminę juostą, kuri eina per visą ekrano perimetrą ir apsaugo jį nuo skysčių. Ir grįžkime į šiuos metus su „Galaxy Fold6“ ir „Flip6“, kurie yra pirmieji sulankstomieji įrenginiai su apsauga nuo dalelių patekimo į vidų, IP48.
Tai pavyko pasiekti naudojant patobulintą šlavimo technologiją – mažus šepetėlius, neleidžiančius šiukšlėms patekti į tarpus tarp prietaiso priekinės dalies ir vyrių.
Rašiklis „S Pen“ yra dar vienas kultinis „Samsung“ technologijos elementas, todėl „Galaxy Fold3“ buvo prasminga sujungti sulankstomąjį įrenginį ir rašiklį „S Pen“. Lengviau pasakyti, nei padaryti, nes ankstesniuose modeliuose kaip ekrano pagrindas naudota metalinė plokštelė kėlė trukdžius, kurie gadino „S Pen“ skaitmeninimo įtaisą.
Vietoj to „Samsung“ turėjo pereiti prie anglies pluošto plokštės. To vis tiek nepakako – skaitmeninimo įtaisai yra kairėje ir dešinėje ekrano pusėje ir jiems buvo sunku aptikti „S Pen“ rašiklį sulenktoje ekrano dalyje. Kūrėjai sukūrė tam sprendimą naudodami „sudėtingus skaičiavimus“.
„Būdama sulankstomo išmaniojo telefono pradininkė, mūsų komanda sukaupė žinių ir patirties apie tai, ko naudotojai tikisi iš šio formos veiksnio. Siekdami patenkinti šiuos lūkesčius, nesustosime kelionėje tobulo ekrano link. Galaxy Z serija bus nuolat tobulinama, kad įrodytume, jog „Samsung“ yra sulankstomų išmaniųjų telefonų pionierė“, – sakė „Samsung MX“ ekranų grupės kūrėjas.