Ar pamenat pavadinimą „N-Gage“? Ne? Nieko keisto. Nors tai didžiausios pasaulyje mobiliųjų telefonų gamintojos 2003 m. išleistas vaizdo žaidimų telefonas, tačiau tuo pat metu tai buvo stambiausia „Nokios“ komercinė nesėkmė. Tačiau, priešingai nei kitos bendrovės, Suomijos kompanija neketina žūtbūt pamiršti savo klaidos ir žada ją prikelti naujam gyvenimui.
Tiesa, šįsyk „N-Gage“ prekinis ženklas reikš ne naujo tipo telefoną, o vaizdo žaidimų paslaugą, skirtą kitiems sumaniesiems „Nokia“ gaminamiems mobiliesiems įrenginiams. Užsisakę šią paslaugą vartotojai galės žaisti mobiliems telefonams skirtus garsių žaidimų kompanijų, pavyzdžiui „Electronic Arts“ žaidimus.
Telefonų su „N-Gage“ programine įranga savininkai galės žaisti vaizdo žaidimus ne tik vieni, bet ir per tinklą su draugais, dalyvauti dideliuose turnyruose ir pan.
Anot „Nokia“ atstovų, ankstesni „N-Gage“ projektai tiesiog pralenkė laiką, todėl ir nepasiteisino. Tačiau šiandien, kai mobilusis telefonas yra prijungtas prie interneto ir visuomet nešiojamas drauge, o grafikos galimybės pasiekė naujas aukštumas, vaizdo žaidimai mobiliems telefonams tikrai taps populiarūs.
„N-Gage“ vaizdo žaidimų telefonus „Nokia“ nustojo gaminti 2005 metais, kai projektas patyrė finansinę nesėkmę. Technologijų specialistai tuomet išleistus telefonus, kurie turėjo konkuruoti su portatyvinėmis žaidimų konsolėmis, praminė Frankenfonais (nuo Frankenšteino):
„Tai buvo vidutiniška žaidimų konsolė ir ne itin geras telefonas“, - taip įrenginį apibūdino vienas ekspertas.
Tačiau būtina pasakyti, kad nuo to laiko „Nokia“ pasimokė. Kompanija nusamdė garsią įrenginių dizaino bendrovę „Ideo“, kūrusią funkcionalaus dizaino koncepcijas tokioms kompanijoms kaip „Apple“ ar „Palm“. „Nokia“ inžinieriai apkeliavo įvairias pasaulio vietas, kad ištirtų, kaip žmonės naudojasi žaidimų įrenginiais bei kaip žaidžia mobiliaisiais telefonais.
Būtent pagal šiuos tyrimus ir buvo kuriama naujoji „N-Gage“ programinė įranga. „Nokia“ išsiaiškino, kad mobiliųjų telefonų savininkai nori žaisti kartu su draugais, o ne atsitiktiniais žmonėmis. Tad „N-Gage“ leis matyti, kokius žaidimus telefone turi vartotojo draugai ir kurie iš bičiulių yra tinkle.
Be to, paaiškėjo, kad mobiliųjų telefonų žaidėjus labiausiai erzina nusipirkti žaidimą, kuris vėliau nuvilia. Todėl „Nokia“ žaidimų paslaugų klientai galės pirmiausia nemokamai išbandyti žaidimą, o tik vėliau privalės arba jį įsigyti, arba atsisakyti.
Tarp pirmųjų siūlomų žaidimų bus taip vadinami „paprastieji žaidimai“ (casual games), pavyzdžiui, futbolas, žvejyba ir kt. Kiek kainos įsigyti vieną žaidimą „N-Gage“ sistemoje kol kas nepranešama.