Jei jums suskilo išmaniojo telefono ekranas, geriausias sprendimas – jį nešti į taisyklą. Vis dėlto, vienas „Android“ išmaniųjų telefonų gamintojų paskelbė, kad nuo šiol ir Lietuvoje gyvenantys naudotojai galės patys savo įrenginius susiremontuoti namuose. Pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2“ Inovacijų eksperto, tai gali tapti alternatyva tiems, kurie negali pasinaudoti įprastomis įrenginių remonto paslaugomis.
Asociatyvi „Unsplash“ nuotrauka
Jau prieinama ir Lietuvoje
„Akivaizdu, kad sugedusius ar mechaniškai pažeistus išmaniuosius įrenginius geriausiai gali suremontuoti specialistai, puikiai išmanantys šį darbą. Tačiau jei, pavyzdžiui, gyvenate atokiau nuo didmiesčių, jūsų išmaniojo gedimas yra labai nesudėtingas ir nežymus arba tikrai išmanote visas įrenginių subtilybes, namuose kai kuriuos pataisymus galite atlikti patys. „Samsung“ praplėtė sąrašą įrenginių, kuriems naudotojai patys gali, pavyzdžiui, pakeisti ekraną ar kitas dažniausiai pažeidžiamas dalis“, – sako A. Lukošius.
Pirmą kartą „Samsung“ tokią savitarnos įrenginių remonto programą pradėjo vykdyti 2022 m. JAV, o gruodžio pabaigoje ją išplėtė į Pietų Korėją, Braziliją, Meksiką ir kai kurias Europos šalis, tarp jų – ir Lietuvą.
Norėdami patys susiremontuoti įrenginius, „Samsung“ naudotojai galės interneto savitarnoje užsisakyti remonto įrankių rinkinį bei reikiamas dalis ir jas gauti tiesiai į namus. Savitarnos svetainėje naudotojai turi galimybę įsigyti originalių gamintojo dalių ir patys namuose pasikeisti ekraną, galinį stiklą, įkrovimo prievadus, garsiakalbį, SIM kortelių dėklą ir šoninį bei garsumo mygtukus, kitas dalis.
„Nepaisant to, ar šį darbą patikite profesionalams, ar imatės patys, išmaniųjų telefonų remontas prisideda prie elektronikos atliekų mažinimo – įrenginiai turi daugiau galimybių būti atnaujinami, o ne išmetami“, – pastebi A. Lukošius.
Praplėtė įrenginių sąrašą
Pristatydama paslaugą daugiau rinkų, „Samsung“ taip pat praplėtė ir savarankiškai galimų remontuoti išmaniųjų telefonų sąrašą. Nuo šiol savo įrenginius namuose susiremontuoti galės „Galaxy S20“, „Galaxy S21“, „Galaxy S22“, „Galaxy S23“ serijų, „Galaxy S23 FE“, „Galaxy Z Flip5“, „Galaxy Z Fold5“, „Galaxy A05s“ išmaniųjų telefonų turėtojai.
Be to, bendrovė tą pačią paslaugą siūlo ir kai kuriems savo planšetiniams kompiuteriams, tarp jų – „Tab S9“ ir „Tab A9“ serijų prietaisai. Namuose susiremontuoti „Samsung“ siūlo ir dalį nešiojamųjų kompiuterių.
Vis dėlto, pasak A. Lukošiaus, geriausia savo išmaniųjų prietaisų remontą patikėti šios srities specialistams, nes jie yra geriausiai susipažinę su kiekvieno įrenginio specifika. Tokiu būdu nerizikuojama dar labiau pažeisti jau gedimą patyrusį prietaisą ir prarasti įrenginio garantiją.