Kinija pradėjo diegti, jos pačios žodžiais tariant, pažangiausią pasaulyje interneto tinklą, kuris, kaip žadama, veiks kelis kartus greičiau nei dabartiniai tinklai, skelbia CNN.
Kinijos technologijų gigantės „Huawei“ teigimu, tinklas, galintis veikti maždaug 1,2 terabito (arba 1 200 gigabitų) per sekundę greičiu, yra pakankamai spartus, kad per vieną sekundę būtų galima perduoti 150 filmų duomenis.
Tai yra teorinė sparta, kuri artimiausiu metu vartotojų namuose nepasieks, tačiau patikimesnės ir spartesnės interneto paslaugos turi didelę reikšmę verslui, greitesniam informacijos perdavimui, prekybai vertybiniais popieriais ir kitiems nacionalinio saugumo aspektams.
Lapkričio 15 d. surengtoje spaudos konferencijoje bendrovės „Huawei“ ir „China Mobile“, bendradarbiaujančios su Pekino Tsinghua universitetu ir Kinijos Vyriausybės finansuojamu švietimo ir mokslinių tyrimų tinklu „Cernet“, oficialiai pristatė naujos kartos šalies magistralinį tinklą.
Magistralinis tinklas – tai tinklo infrastruktūra, kuri perduoda interneto srautą į skirtingas geografines vietoves ir gali palaikyti duomenų perdavimą iš tokių technologijų kaip 5G ir elektromobiliai.
Kaip rašoma pranešime spaudai, naujasis tinklas driekiasi beveik 3000 km ilgio šviesolaidiniais kabeliais tarp Pekino ir pietinių provincijų. Išsamesnės informacijos apie planus plėsti tinklą visoje šalyje nepateikiama.
Tinklas pradėtas eksploatuoti ir bandyti šią vasarą – maždaug dvejais metais anksčiau, nei prognozavo ekspertai.
Kinijos vadovas Xi Jinpingas anksčiau yra sakęs, kad plėtojant magistralinį tinklą šalis taps „kibernetine galybe“ ir „paspartins pagrindinių interneto technologijų diegimą“, teigiama pranešime spaudai.
Tsinghua universiteto Kompiuterių mokslo ir technologijų katedros profesorius Wu Jianpingas, prižiūrintis magistralinio interneto projektą, pranešime spaudai rašė, kad sistema, įskaitant programinę ir techninę įrangą, buvo sukurta ir pagaminta Kinijoje ir yra nepriklausomai kontroliuojama. Jis taip pat pavadino ją pažangiausiu tinklu pasaulyje.