Per pasaulį nuvilnijo nauja pesimizmo banga: „iPhone'ų“ „nulaužti“ greičiausiai nepavyks, tad bent jau artimiausiu metu naudotis jais bus galima tik JAV, tuo tarpu kitų šalių piliečiams teks laukti legalaus šių kompanijos „Apple“ telefonų patekimo į užsienio rinką. Apie tai pasakoja „TheInquirer.net“.
Neseniai JAV rinkoje pasirodžiusiais „iPhone“ telefonais gali mėgautis tik pastarosios šalies gyventojai. Nei Europoje, nei bet kuriame kitame žemyne šiuo prietaisu naudotis nėra įmanoma, kadangi šis yra „pririštas“ prie tik JAV veikiančios mobiliojo ryšio operatorės „AT&T“. Naudoti šį mobilųjį telefoną su kita operatore nėra įmanoma.
Tačiau jau kuris laikas įvairūs interneto hakeriai ir jų grupuotės bando praplėsti „iPhone“ telefonų galimybes. Tik jiems pasirodžius parduotuvių lentynose, ne visai legaliai dirbantys kompiuterių specialistai puolė „nulaužinėti“ prietaisą ir bandyti leisti juo naudotis su bet kokiu ryšio operatoriumi. Su panašia situacija jau buvo susidūrę daugybė mobiliųjų telefonų ir kitų prietaisų gamintojai, kurių gaminiai būdavo „nulaužiami" per kelias minutes. Tačiau „Apple“ pasistengė sukurti prietaisą, atsparų įsilaužėlių atakoms. Užsienio vartotojų nusivylimui, jiems tai pavyko.
„GeoHot“ - hakerių komanda, kuri, berods, yra lyderiaujanti lenktynėse, kas greičiau „nulauš“ „IPhone“. Tačiau ji susidūrė su problema - dėl techninių priežasčių, bet kokio kito ryšio operatoriaus SIM kortelė telefone neišlaikytų nei valstybės atitikimo testo, nei mobiliojo tinklo testo, kurie yra pritaikyti tik „AT&T“ryšio operatoriaus SIM kortelei. Norint išlaikyti šiuos testus su kito operatoriaus SIM kortele, reikėtų koreguoti telefono programinę įrangą, tačiau nors kiek prie jos prisilietus, „iPhone“ jos neatpažįsta ir iškarto išsijungia.
Be to, išsiaiškinta, jog kiekvienas „iPhone“ turi savitą operatoriaus kontrolės kodą. Tai reiškia, kad kiekvieną telefoną reikia „atrišinėti“ atskirai - pagaminti programą, leidžiančią telefonu naudotis su bet kokia operatore ir tinkančią visiems telefonams pagaminti neįmanoma.
Hakeriai ir įsilaužėliai jau pradeda skelbti kapituliaciją. Atrodo, kad „Apple“ sukūrė puikai apsaugotą telefoną, tad Lietuvos ir kitų užsienio valstybių vartotojai teturi dvi išeitis: laukti, kada „iPhone“ ateis į jų rinką arba tikėtis, kada jo kodus įveiks koks nors stebukladarys įsilaužėlis.