„Google Play“ parduotuvė šiuo metu yra didžiausia tokio tipo programėlė pasaulyje, kuri įdiegta kone kiekviename „Android“ išmaniajame telefone. Nesunku nuspėti, jog ja naudojasi milijardai žmonių, o tai automatiškai paverčia šią aplikaciją ir internetinių nusikaltėlių jauku.
„Google“ sukurta ir prižiūrima platforma niekada nepasižymėjo kaip geriausiai apsaugota nuo piktavalių, o tai puikiai iliustruoja ir nuolatos pasirodanti informacija apie kenksmingas programėles ar žaidimus. Dar visai neseniai rašėme apie žalingą „Xenomorph“ kodą, kuris kėsinosi į „Android“ vartotojų banko sąskaitas, o dabar paskelbtos dar 34 programėlės, kuris gali sudaryti daugybę nepatogumų.
Remiantis naujausia informacija, „Google Play“ parduotuvėje ir vėl aptiktos kenksmingos programėlės, kurios yra apkrėstos kenksmingu kodu. Visos šios aplikacijos turi žalingo kodo, kas gali lemti ne tik asmeninių duomenų nutekėjimą, bet ir gerokai didesnes problemas – pavyzdžiui, ištuštėjusias banko sąskaitas ir pan.
Žemiau pateikiame programėles, kurias reikėtų nedelsiant pašalinti iš savo išmaniojo telefono. Daugelis jų yra neprieinamos „Google Play“ parduotuvėje, tačiau iš vartotojų įrenginių jų niekas negali ištrinti, nebent pats įrenginio savininkas. Rekomenduojame atidžiai pasitikrinti ar neturite kurios nors iš šių aplikacijų:
- „Logo Design Maker“ – +1000;
- „Funny Emoji Keyboard“ – +10000;
- „Animal Doodle Drawing“ – +5000;
- „Paper Paint“ – +10000;
- „Dexterity QR Scanner“ – +500;
- „Heart Rate Monitor“ – +500;
- „Fun Paint & Coloring“ – +10000;
- „Beauty Christmas Songs“ – +1000;
- „Epica Gamebox & Hub“ – +10000;
- „Magic Face AI“ – +1000;
- „Love Sticker“ – +1000;
- „HD Screen Mirroring“ – +0;
- „Phone to TV“ – +1;
- „Photo Voice Translator“ – +1000;
- „Effect Voice Changer“ – +0;
- „Quick PDF Scanner“ – +0;
- „Easy Voice Change“ – +0;
- „Fast Language Translator“ – +500;
- „Perfect Face Swap“ – +5000;
- „Effects Photo Editor“ – +1000;
- „Super Emoji Editor & Sticker“ – +10000;
- „Blue Voice Changer“ – +10000;
- „Cool Screen Mirroring“ – +10000;
- „Phone Cleaner Lite“ – +5000;
- „Digital Clock – Always display“ – +100;
- „Live Wallpaper – HD 3D/4D“ – +500;
- „Grape Camera & Photo Editor“ – +5000;
- „Blood Glucose Recorder“ – +100;
- „Clever Clean – Batter Saver“ – +500;
- „Album Live Wallpaper & Theme“ – +1000;
- „Shortcut Screen Mirroring“ – +5000;
- „Mind Message“ – +1000;
- „Advanced Cast Screen“ – +500;
- „Coloring Painting“ – +1000.
Norėdami kovoti su kenkėjiškomis programomis, paprastai rekomenduojame patikrinti, ar komentarų skiltyje nėra ženklų, kurie sufleruotų apie laukiantį pavojų. Taip pat siūlytumėme vengti aplikacijų, kurios turi mažai atsisiuntimų ar jų neturi visai, o taip pat yra naujai įkeltos. Žinoma, jei programėlė nauja – tai nereiškia, kad ji yra žalinga, tačiau visuomet reikėtų išlikti budriems.
Dar vienas būdas aptikti ir atsikratyti virusų ~ atsisiųsti antivirusinę programą. Dažnai po jomis taip pat slepiasi virusai, tad rinkitės tik gerai žinomus ir laiko patikrintus sprendimus, tokius kaip „Norton“, „Malwarebytes“, „Lookout“ ar „Bitdefender“. Jie geba nuskenuoti visą prietaisą ir atsikratyti galimai kenkėjiškų aplikacijų.
Žinoma, pats svarbiausias žingsnis, siekiant apsisaugoti nuo virusų – atnaujinti telefono programinę įrangą. Ypač svarbūs dideli atnaujinimai, tokie kaip „Android 12“ ar „Android 13“, kurie užkerta kelią kenkėjiškoms programoms toliau siurbti jautrius vartotojo duomenis ir panaikina leidimus neaiškioms aplikacijos rodyti nepageidaujamas reklamas. Visgi nereikėtų ignoruoti ir saugumo pataisymų naujinių, kadangi jie užlopo specifines spragas, kurias gali išnaudoti tam tikri virusai.