Išmanusis telefonas tapo kasdieniu darbo ir laisvalaikio įrankiu, kuriame saugoma daugybė privačios informacijos. Tačiau tobulėjant technologijoms, tobulėja ir kibernetiniai nusikaltėliai – per paskutinį dešimtmetį jų skaičius išaugo net tris kartus. Dėl šios priežasties technologijų bendrovė „Samsung“ vasario viduryje pristatė naują įrenginių saugumo liniją – „Message Guard“.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Nors visi išmaniųjų telefonų naudojai žino, kad negalima atidarinėti atsitiktinių, įtartinų nuorodų ar priedų, vien tik šių žinių nepakanka. Kibernetiniame pasaulyje plinta nulinio paspaudimo (angl. zero-clicks) atakos, kurių auka tapti net nereikia atidaryti jokios nuorodos ar priedo. Vos viename gautame ir neatidarytame paveikslėlyje gali būti paslėptas kenkėjiškas kodas, galintis sukelti grėsmę jūsų duomenų saugumui.
Pavyzdžiui, gaunate žinutę į savo išmanųjį telefoną iš nepažįstamo kontakto. Žinutėje esanti nuoroda, paveikslėlis ar nuotrauka jums sukelia įtarimą, todėl jos neatidarote. Tačiau reikėtų žinoti, kad jei net nepalietėte savo įrenginio, įsilaužėlis galės skaityti jūsų žinutes, naršyti galerijoje ar net kopijuoti banko duomenis.
„Message Guard“ patikrina gautą vaizdinę informaciją
„Message Guard“ veikia užrakindama ir izoliuodama į žinutes gautą nuotrauką ar paveikslėlį ir taip neleidžia kenkėjiškam kodui pasiekti išmaniajame telefone esančių duomenų ar kitaip įsilaužti į jo operacinę sistemą. Nauja saugumo programa tikrina kiekvieną failo dalį ir jį apdoroja, taip užtikrindama, kad jis neužkrės viso įrenginio.
Programos veikimo principas paprastas – ji automatiškai neutralizuoja bet kokią potencialią grėsmę, esančią nuotraukose ar paveikslėliuose dar prieš jums pamatant atsiųstą informaciją. Be to, programa ypač lengva naudotis, kadangi jos nereikia kaskart įjungti – vienąkart aktyvavus, „Message Guard“ veiks visą laiką.
Tokia apsauga yra naujausias „Samsung“ sprendimas gaminiuose ir kol kas yra prieinamas „Galaxy S23“ modelio išmaniuosiuose telefonuose, tačiau jau šiais metais „Message Guard“ programa bus diegiama ir kituose „Galaxy“ serijos įrenginiuose – telefonuose bei planšetiniuose kompiuteriuose.