Praėjusią savaitę „Xiaomi“ teko teisintis dėl Lietuvos Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pateiktų kaltinimų, jog Kinijos jų telefonai turi įdiegtą cenzūravimo technologiją. Tai pažeidžia demokratijos ir žodžio laisvės įstatymus, taip pat yra galimybė, kad įrenginiai siunčia slaptus vartotojų duomenis į Singapūre esančius serverius, rašo portalas gizchina.com.
Savaime suprantama, „Xiaomi“ viską neigia ir tvirtina, kad privatumo ir konfidencialumo išsaugojimas bendrovei yra prioritetas ir garbės reikalas. Tačiau atrodo, kad ne visi tuo patikėjo. Dabar tyrimą dėl „Xiaomi“ perima Vokietijos federalinė kibernetinio saugumo priežiūros agentūra. Ji ėmėsi nuodugnaus bendrovės išmaniųjų telefonų tyrimo.
Nėra žinoma, kokie telefonų modeliai yra aptariami. Yra tik bendras apibūdinimas – „techninė ekspertizė“. Tačiau nesunku numanyti, kad Vokietijos kibernetinio saugumo ekspertai nori patikrinti, ar nėra įmontuoto cenzoriaus. Belieka laukti oficialios Vokietijos specialistų nuomonės.
Tai yra istorijos, kurios metu KAM rekomendavo vartotojams nepirkti išmaniųjų telefonų iš Kinijos gamintojo ir atsikratyti esamų įrenginių iš Kinijos, tęsinys.
Lietuvos Nacionalinis kibernetinio saugumo centras savo ataskaitoje taip pat teigė, kad pavyzdiniai „Xiaomi“ Europoje parduodami telefonai turi įmontuotą galimybę aptikti ir cenzūruoti tokius terminus kaip „Laisvas Tibetas“, „Tegyvuoja Taivano nepriklausomybė“ ar „demokratijos judėjimas“.
Prieš kelias dienas Kinijos technologijų milžinė oficialiai pakomentavo šį teiginį, pažymėdama, kad „Xiaomi“ įrenginiai necenzūruoja vartotojų siunčiamų pranešimų ar įvedamo teksto. Dabar „Xiaomi“ pridūrė, kad pasamdė nešališkus saugumo ekspertus, kurie įvertins teiginį, kad jos išmanieji telefonai turi įmontuotas cenzūros galimybes.