Turbūt daugelis atsimena skandalą, kilusį dėl „WhatsApp“ programėlės privatumo politikos pasikeitimų. Praktiškai per vieną naktį krito populiarios pokalbių programėlės „WhatsApp“ populiarumas, o tuo spėjo pasinaudoti konkurentai, tokie kaip „Telegram”, kurių vartotojų skaičius šovė į viršų kaip ant mielių. Priminame, kad pasikeitus „WhatsApp“ programėlės privatumo politikai, vartotojai turi sutikti, kad tam tikra informacija bus prieinama ir aplikaciją valdančiai „Facebook“.
Bet išmaniųjų telefonų vartotojai yra be galo išradingi ir rado būdą kaip apeiti privatumo politiką. Tam reikalui buvo sukurta „GB WhatsApp“, kuri yra modifikuota programėlės „WhatsApp“ versija. Šios modifikuotas programėlės didelį populiarumą lemia tai, kad „GB WhatsApp“ turi daugiau funkcijų nei originalioji „WhatsApp“ versija. Tiesa, sakant modifikuotoji versija tokia populiari, kad net kelia susirūpinimą „WhatsApp“ kūrėjams kurie žada imtis drastiškų priemonių ir visam laikui užblokuoti vartotojus, kurie naudojasi modifikuotomis „WhatsApp“ versijomis.
Tokių drastiškų priežasčių sugalvota imtis netik siekiant apsaugoti vartotojus, nuo paskyrų užgrobimo ar duomenų nutekinimo. Pirmiausia tai smarkiai padidintas programėlės funkcionalumas, „GB WhatsApp“ turi visą galybę funkcijų kurių nerasime tikrojoje „WhatsApp“ programėlėje. „GB WhatsApp“ leidžia siusti daugiau nuotraukų, filtruoti žinutes, yra net automatiniai atsakymai į žinutes. Be to atsakius į žinutę, šalia jos atsiranda mėlynas taškas, taip pat galima uždrausti ištrinti žinutę iš pokalbio ar neleisti jos persiusti kitiems. Ir tai dar ne visos funkcijos, kurių nėra originaliojoje „WhatsApp“ programėlėje.
Tačiau yra ir kita medalio pusė. Priminsime, kad modifikuotų programėlių negalima paprastai parsisiųsti iš „Google Play Store“, o tenka interneto platybėse ieškoti .APK failo ir įsidiegti rankiniu būdų. Pasitaiko atvejų kai modifikuotos programėlės yra užkrėstos kenkėjišku kodu ar apsimeta tuo kuo nesa, ir siekia pasipelnyti iš apie tai nieko nenutuokiančios aukos. Be „GB WhatsApp“ yra ir daugiau šios programėlės modifikacijų, vienos jos pergrūstos reklamomis kitos renka neaiškius duomenis. Puikus to pavyzdys „WhatsApp Pink“, ši modifikacija buvo skirta tik apgauti vartotojus ir pasisavinti asmeninius duomenis. Šios modifikacijos dėka, buvo užgrobta daugybę realių „WhatsApp“ paskyrų.
Dabar kyla klausimas, o kaip „WhatsApp“ sužino ar jūs naudojate modifikuotą programėlės versiją. Atsakymas labai paprastas, kaip ir dauguma programėlių „WhatsApp“ iš vartotojų renka duomenis apie programėlės veikimą, siekiant palengvinti klaidų taisymą. Pastebėjus keistą ar ne tipinį programėlės veikimą apie tai informuojami kūrėjai. Tad jei automatiniu būdu imsite siųsti žinutes, ar sukursite pokalbių grupę nenumatytais programėlės kūrėjų būdais, iškart pateksite po padidinamuoju stiklu ir tikėtina, kad jūsų paskyra bus užblokuota.