Mobiliųjų telefonų vartotojai nesupranta, kokia svarbi informacija yra saugoma jų aparatuose. Atlikęs tyrimą, tokią išvadą padarė Plymouth universiteto profesorius Steve Fernell.
Mokslininkas teigia, kad žmonių grupės, su kuriomis jis bendravo, visai nesaugo savo mobiliajame telefone saugomų duomenų, kadangi tiesiog nemato jokios grėsmės sau. Tarp respondentų atsakymų pasitaikė maždaug tokios frazės: „Nesu įsistikinęs, kodėl kažkas norės pavogti mano informaciją. Nelaikau savęs tokia ypatinga persona“.
Tačiau tolimesnių pokalbių metu, organizatoriai klausė, ką žmonės darytų, jeigu jų asmeniniai duomenys patektų į svetimas rankas. Paaiškėjo, kad daugelis nenori, kad informacija patektų svetimiems žmonėms, be to, daugelis mobiliuosiuose telefonuose saugo įvairių paslaugų slaptažodžius.
Profesoriui pavyko išsiaiškinti, kad tik 66% mobiliųjų telefonų savininkų apsaugo juos slaptažodžiu, o 34% palieka standartinį slaptažodį. Tad peršasi išvada, kad nors telefonuose ir yra numatytos saugumo funkcijos, tačiau jomis arba nesinaudojama išvis, arba naudojamasi kiek neatsakingai.