„Telia“ Lietuvoje pristato naują telefonų kategoriją – atnaujintus telefonus. Tai mažai naudoti išmanieji, kuriuos prieš grąžinant į prekybą nuodugniai patikrina specialistai. Pakartotinis telefonų naudojimas yra ne tik draugiškas aplinkai, bet ir leis įsigyti flagmanus už patrauklią kainą. Naudoto telefono pirkimą svarstytų kas penktas Lietuvos gyventojas, rodo apklausa.
„Tvarumas yra daugiau nei mada, tai tapo daugybės žmonių kasdienybe, gyvenimo būdu. Nuo popierinių maišelių, šiukšlių rūšiavimo ir dėvėtų drabužių iki naujų verslo modelių, leidžiančių dalintis daiktais – visa tai padeda žmonėms save realizuoti, įprasminti savo vertybes, o kartu sutaupyti ar net užsidirbti. Pristatydami atnaujintus telefonus žmonėms suteikiame dar vieną alternatyvą mėgautis kokybe tvariai“, – „Telia“ siųstame pranešime žiniasklaidai sako Nortautas Luopas, bendrovės privačių klientų vadovas.
Telefonai, kuriuos atnaujinus „Telia“ siūlo įsigyti, dažniausiai yra grąžinti įmonių ar kitų pirkėjų per įvairias mainų ir perdirbimo programas.
Siekiant užtikrinti kokybišką telefono veikimą, prieš tai specialistai įvertina kiekvieno grąžinto išmaniojo kokybę – baterijos talpą, ekrano būklę, išbando mygtukus, lizdus ir jungtis, vaizdo kameras bei įvairius jutiklius, patikrina, ar nėra tam modeliui būdingų defektų, pažeidimo dėl drėgmės požymių ir kita. Galiausiai kokybiškai veikiančių ir reikalavimus atitinkančių įrenginių atmintis perrašoma ir, atnaujinus programinę įrangą, jie supakuojami į aplinkai draugiškas „Kaip naujas“ pakuotes.
„Dabar į rinką grąžiname atrinktus telefonus, kurie buvo naudoti, bet to iš esmės beveik nesimato. Ateityje svarstysime plėsti atnaujintų telefonų pasirinkimą – kartais keli žymesni įbrėžimai neturi jokios įtakos išmaniojo veikimui, o profesionaliai atnaujintas jis gali sėkmingai tarnauti ne vienerius metus“, – sako N. Luopas.
Kaip rodo „Telia“ užsakymu atlikta gyventojų apklausa, per pastaruosius metus naudotą mobilųjį pirko tik keli procentai apklaustųjų. Kita vertus, ši rinka turi didelį potencialą – galimybę įsigyti atnaujintą telefoną svarstytų kas penktas lietuvis (20 proc.). Jų skaičius dar didesnis jaunesnių (18-34 m.) žmonių amžiaus grupėje. Pirkėjų apsisprendimui pirkti tokį telefoną įtakos turi keli momentai – pirmiausia, praktiški, tokie kaip patraukli telefono kaina ir suteikiama garantija, bet taip pat ir tvarumo motyvai.