Pastaruoju metu vis garsiau yra linksniuojamas „WhatsApp“ programėlės pavadinimas. „Facebook“ kompanijai priklausančio produkto vartotojai pradėjo ieškoti alternatyvų dėl dėl „WhatsApp“ sprendimo dalytis didesniu kiekiu vartotojų duomenų su „Facebook“.
Būtent tai lėmė, jog „WhatsApp“ vartotojai pradėjo ieškoti alternatyvų, o tai turėjo tapti puikiu ženklu konkurentams. Daugiausiai džiaugsmo tai turėjo sukelti „Telegram“ programėlės kūrėjams, kurie prieš keletą dienų paskelbė, jog susiklosčius tokiai situacijai, jie sulaukė net 25 mln. naujų vartotojų. Ir tai dar nėra viskas.
Remiantis „Telegram“ pateikiama informacija, pirmąją 2021 metų savaitę šios aplikacijos aktyvių vartotojų skaičius išaugo iki 500 mln. Skelbiama, jog po „WhatsApp“ laukiančių pokyčių pasirodymo viešoje erdvėje, 38 proc. naujų „Telegram“ vartotojų atkeliavo iš Azijos, 27 proc. iš Europos, 21 proc. iš Lotynų Amerikos, o 8 proc. naujų vartotojų užsiregistravo iš Vidurinių Rytų ir Šiaurės Afrikos.
Kaip teigia „Telegram“ programėlės kūrėjas Pavelas Durovas, pastarasis vartotojų augimas yra visiškai kitoks nei anksčiau. Pastarosios aplikacijos kūrėjas pastebi pokyčius, kurie įvyko per pastaruosius metus, kuomet „Telegram“ startavo.
„Žmonės daugiau nebenori iškeisti savo privatumo į nemokamas paslaugas. Niekas daugiau nebenori būti įkaitais technologijų monopolijų, kurie mano, jog gali išsisukti nuo visko, jeigu jų programėles naudoja kritinė vartotojų masė“, - teigė P.Durovas.
„Telegram“ įkūrėjas prisiminė ir savo citatą iš 2018 metų, ir duotą pažadą. Tuomet P.Durovas informavo programėlės naudotojus, jog „Telegram“ neketina pasirašyti jokių sutarčių į kurias būtų įtraukti vartotojų duomenys. Verta paminėti tai, kad 2013 metais startavusi aplikacija dar nei karto nesuteikė duomenų apie savo vartotojus trečiųjų šalių atstovams.