Išmaniųjų telefonų kainos auga kaip ant mielių, tačiau pardavimai pastaruoju metu krinta, o vartotojų poreikiai tampa vis mažesni. Būtent tai lemia ir nuolat mažėjantis aukščiausios klasės išmaniųjų telefonų populiarumas bei tuo pačiu augantis pigesnių įrenginių perkamumas.
IDC atliktas tyrimas parodė, jog išmanieji telefonai, kurių kaina siekia 400 JAV dolerių (340 eurų) sudaro net 73 proc. visų šiemet parduotų telefonų pardavimų. Didžiausias aktyvumas, įsigyjant vidutinės klasės produktus užfiksuotas antrojo metų ketvirčio metu.
Pranešama, kad antrojo metų ketvirčio metu 60 proc. pardavimų sudarė išmanieji telefonai, kurių kaina siekia 100 – 400 JAV dolerių, o tokios tendencijos užfiksuotos Lotynų Amerikoje, Viduriniuose Rytuose, Centrinėje ir Rytų Europoje. Verta paminėti ir tai, jog, pavyzdžiui JAV, žmonės nėra linkę taupyti išmaniajam įsigyti, tačiau net ir čia įrenginių, kurių kaina siekia 200 JAV dolerių, paklausa išauga nuo 20 iki 27 proc.
Analitikų teigimu, išmaniųjų telefonų iki 400 JAV dolerių populiarumas ir toliau turėtų augti. Vartotojai vis dažniau yra linkę rinktis vidutinės klasės produktą nei mokėti keturženklę sumą už naujausius flagmanus. Šiam segmentui augti turėtų padėti ir augantis 5G įrenginiu populiarumas, o vidutinė jų kaina iki 2024 metų turėtų nukristi iki 465 JAV dolerių (340 eurų).
Augantį 5G išmaniųjų telefonų populiarumą įtakoja ir gerokai intensyvesnė jų gamyba. Jeigu praėjusiais, 2019, metais jų buvo pristatyta ne tiek ir daug, tai šiemet didžioji dalis įrenginių jau turi 5G modemus. Ir jeigu pernai tokiu funkcionalumu galėjo pasigirti tik flagmanai, tai šiemet jau matėme ir ne vieną itin pigų 5G išmanųjį.
Teigiama, kad šiemet bus parduota 278 mln. išmaniųjų telefonų su 5G ryšio palaikymo galimybėmis, o net 62 proc. šių pardavimų sudarys įrenginiai, kurie įsigyti Kinijos teritorijoje.