Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 17 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 17 d. 16:25
Žaidimų industrijos ateitis festivalyje „GameOn 2024“ : kaip bus saugomos autorių teisės dirbtinio intelekto eroje?
Lapkričio 17 d. 13:30
Juodasis penktadienis: kaip nesumokėti už „nuolaidas“ savo asmens duomenimis?
Lapkričio 17 d. 10:22
Netrukus jūsų automobilis be interneto nevažiuos?
Lapkričio 16 d. 16:31
Testas ar įspėjimas? „Google“ tikrina, kokį poveikį turės ES naujienų pašalinimas iš paieškos
Lapkričio 16 d. 13:53
Ateities tendencijos: kaip skaitmeniškumas keičia meno suvokimą?
Lapkričio 16 d. 10:11
Kokybės dienos proga VDU vyko diskusija apie dirbtinį intelektą ir inovatyviausiųjų apdovanojimai
Lapkričio 15 d. 20:30
Vilniečių sukurtas 3D įrankis keičia karo nuniokotus Ukrainos miestus
Lapkričio 15 d. 17:22
„Twitter“ alternatyvų paieškos tęsiasi: ką renkasi lietuviai?
Lapkričio 15 d. 14:34
„YouTube“ atsinaujina iš esmės: nepraleiskite aktualių patobulinimų
Lapkričio 15 d. 11:15
Lietuvių mėgstamiausias slaptažodis – „qwerty123“
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Naujienos » Telekomunikacijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Mažai girdėtas lietuvių startuolis įsitvirtino JAV ir taikosi tapti naujojo interneto kūrėju

Publikuota: 2020-08-25 21:55
Tematika: Telekomunikacijos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Tie, kas domisi technologijų verslu ir startuolių pasauliu, neabejotinai žino bendrovės HBO serialą „Silicon Valley“, kuriame pasakojama apie startuolį „Pied Piper“, siekiantį iš naujo išrasti internetą. Pasirodo, realybėje tai padaryti nori ir lietuvių startuolis „NOIA Network“.

Pandemija paspartino plėtrą

Išmaniojo duomenų nukreipimo paslaugas kuriantis ir teikiantis startuolis „NOIA Network“ mūsų šalyje žinomas nedaugeliui. Tai nestebina, mat pagrindinė jų rinka yra JAV, o verslo operacijas valdantis biuras įsikūręs San Fransiske. Tarp partnerių, su kuriais lietuvių startuolis bendradarbiauja tobulinant naują technologiją, jau yra tokie vardai kaip „Microsoft“, „Oracle“, IBM ir kt.

Išaugti iš lietuviškos bandymų smėlio dėžės ir įsitvirtinti JAV „NOIA Network“ prireikė 2,5 metų. Toks spartus augimas atrodo dėsningas, kai sužinai, kad į „Oracle“ naujų sprendimų skatinimo programą lietuvių projektas pateko greičiau už bet kurį kada nors dalyvavusį kandidatą.

2017 metais Domo Povilausko, Jono Simanavičiaus, Domanto Jaškūno, Kipro Kazlausko ir Williamo B. Nortono įkurtą „NOIA Network“ interneto standartų organizaciją „The Internet Engineering Task Force“ yra įtraukusi į aštuonių labiausiai pasaulyje pažengusių SRv6 technologijos plėtotojų sąrašą šalia tokių gigantų kaip „Softbank“ ir „China Telecom“.

Dabar, kai COVID-19 drebina nusistovėjusią pasaulio tvarką ir keičia žmonių įpročius, skatina persiorientuoti prie nuotolinio darbo ir pramogavimo, „NOIA Network“ įgauna naują reikšmę ir dar didesnį pagreitį.

Pasak „NOIA Network“ vadovo D. Povilausko, planetą apėmusios pandemijos valdymo priemonės privertė šimtus milijonų žmonių dirbti ir pramogauti būnant namuose. Tai reiškia, kad visi jie, kaip niekada anksčiau, tapo priklausomi nuo interneto ryšio ir jo kokybės.

„Suskaičiuota, kad karantino metu perduodamų duomenų apimtys kai kur išaugo 50 proc. ar net daugiau. Siekdamos šiek tiek sumažinti interneto infrastruktūros apkrovas tokios bendrovės kaip „Netflix“ bei „Youtube“ net buvo sumažinusios vaizdo įrašų kokybę“, – sakė D. Povilauskas.

Didelės apkrovos reiškia prastesnį ir lėtesnį duomenų perdavimą. Tačiau interneto ryšio stabilumas ir kokybė šiuo iššūkių kupinu laikotarpiu tapo daugybės verslo organizacijų veiklos tęstinumo ar net išlikimo sąlyga. Vieniems tai yra paslaugos teikimo būdas, kitiems – sprendimų priėmimo ir verslo procesų valdymo įrankis. Ir vieniems, ir kitiems išaugusi interneto apkrova gali apsunkinti ir taip nelengvą gyvenimą.

„NOIA Network“ kuriama naujos kartos interneto technologija, pasak D. Povilausko, gali padėti išspręsti daug su tuo susijusių problemų, todėl startuolio plėtrą ir vystymą pandemija gerokai paspartino, mat susidomėjusių didelių IT kompanijų dėmesys šiam projektui gerokai išaugo.

40 kartų didesnis greitis

Nors pandemija dar jaukia žmonių planus, senoji interneto infrastruktūra kol kas sėkmingai atlaikė srauto šuolius. Atrodytų, kam reikia naujo interneto, kai veikia senas?

Pagrindinis „NOIA Network“ tikslas – pasiūlyti saugų, privatų ir itin greitą interneto ryšį, kuriuo pasinaudoti galėtų tiek fiziniai interneto naudotojai, tiek ir didelės korporacijos.

Startuolis siekia suteikti prieigą prie visiškai užšifruoto interneto tinklo, kuriame duomenys keliautų geriausiu keliu, išvengiant duomenų perpildytų kabelių ir taip sumažinant informacijos paketų praradimą bei užtikrinant kur kas didesnį greitį.

Kalbant paprastais pavyzdžiais, „NOIA Network“ pagalba užmezgus ryšį tarp Lietuvos ir Australijos parsisiuntimo greitis gali būti ir 40 kartų greitesnis, o užklausos atsako (ping) laikas 50 proc. trumpesnis, palyginti su įprastu interneto ryšiu.

Tačiau, pasak D. Povilausko, tokios galimybės ir iš esmės nauja duomenų perdavimo sistema vis dėlto bus aktualiausia net ne pandemijos kontekste. Su jos iššūkiais susitvarko ir senoji infrastruktūra. Visgi naujų sprendimų neišvengiamai reikės didėjant prie interneto besijungiančių įrenginių ir prietaisų skaičiui. Rinkos tyrimų bendrovės IDC analitikai prognozuoja, kad per artimiausius 5 metus jų bus dešimtys milijardų.

Be to, netolimoje ateityje kasdiene realybe tapsiantis 5G mobilusis ryšys paspartins perduodamų duomenų kiekio augimą ir pareikalaus naujos debesijos kompiuterijos architektūros. Todėl jų kuriama technologija ir įgauna vis daugiau reikšmės ir poreikio.

Lietuvoje dairosi talentų

Nors „NOIA Network“ daugiausia dirba JAV rinkoje, o vienas jos bendraįkūrėjų yra amerikietis Williamas Nortonas, žmogus, prisidėjęs prie dabartinio interneto bei bendrovės „Equinix“, vertinamos 70 mlrd. JAV dolerių, sukūrimo, tačiau startuolis nepamiršta savo šaknų ir darbuotojų dairosi Lietuvoje.

Artimiausiu metu bendrovė savo techninių sprendimų komandą išplės keliomis dešimtimis naujų IT talentų. Jų indėlio startuoliui prireikė dėl įsibėgėjančio bendradarbiavimo su keliomis didelėmis Europos ir JAV bendrovėmis bei artėjančio paslaugos pristatymo masiniam naudojimui.

Startuolio komandos augimą skatina ir dėmesys iš privačių investuotojų. Vien per šiuos metus „NOIA Network“ pritraukė apie 2 mln. eurų investicijų, o bendra investuotojų sunešta suma pasiekė jau 5 mln. eurų.

Sprendimas didinti Lietuvoje turimą techninių sprendimų darbuotojų komandą buvo priimtas dėl to, kad mūsų šalyje netrūksta puikių ir motyvuotų specialistų, todėl būtų apmaudu nepasitelkti jų talento, galinčio padėti įrašyti Lietuvos vardą į informacinių technologijų istorijos puslapius kaip vietą, kur buvo užaugintas pasaulinis naujos kartos tinklų technologijos sprendimas.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„iOS 18.1“ versija slepia funkciją, kuri pasirūpina maksimaliu telefonų saugumu

Panašu, kad į „iOS 18.1“ įdiegta paslėpta funkcija „iPhone“ telefonus padaro tokius saugius, kad į juos nepavyksta įsilaužti net teisėsaugos institucijoms.

„Vivo“ pristato dar vieną nebrangų išmanųjį telefoną „Vivo Y18t“

„Vivo Y18“ seriją iki šiol sudarė trys įrenginiai – tai „Y18“, „Y18i“ ir „Y18e“, o dabar debiutuoja ir dar vienas nebrangus šios linijos išmanusis telefonas. „Vivo“ oficialiai paskelbė apie naująjį „Y18t“ variantą.

„Apple“ jau parduoda ir naujųjų „iPhone 16“ serijos įrenginių dalis

Kupertino kompanija papildė savo „iPhone 16“ serijos įrenginių remonto dalių sąrašą JAV ir Europoje. Dabar originalias „Apple“ dalis ir remonto įrankius bei remonto vadovus galite užsisakyti iš taisymo parduotuvės.

2024 m. lapkritis
2024-11-17 12:23
Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas padeda tobulinti jos veikimą
2024-11-15 16:34
„Volkswagen“ dukterinė bendrovė suvienijo jėgas su „TomTom“: kuriamas navigacijos sprendimas, kuris skirtas elektriniams automobiliams
2024-11-15 09:13
RRT nustato taisykles, kad ryšys veiktų įprastomis ir ekstremaliomis sąlygomis
2024-11-15 07:14
RRT nustatė Baltąsias zonas mūsų šalies teritorijoje
2024-11-14 16:51
„Android“ telefonų turėtojams prisijungti prie viešųjų „Wi-Fi“ tinklų bus gerokai paprasčiau nei anksčiau
2024-11-12 15:43
„Vivo“ pristatė naująjį „Y19s“ išmaniojo telefono modelį su dideliu LCD ekranu
2024-11-10 16:30
Pristatytas vidutinės klasės „Honor X9c“ išmanusis telefonas
2024-11-09 19:39
„Tecno“ prisideda prie 2021 metais pradėtos „Google“ iniciatyvos: bendrovė pristato naują technologiją
2024-11-09 15:53
„Tele2“ blokuoja padirbtų mobiliųjų numerių skambučius iš užsienio
2024-11-09 10:26
Oficialiai pristatytas „Realme GT7 Pro“ flagmanas
2024-11-08 15:17
HMD pristatė dar du mygtukinius „Nokia“ telefonus: „Nokia 108 4G“ ir „Nokia 125 4G“
2024-11-08 10:41
Pristatytas naujasis „OnePlus 13“ išmanusis telefonas
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama