Maršrutizatorius dabar yra beveik pagrindinis įtaisas namuose, sujungiantis visas kitus prietaisus į vieną tinklą ir perduodantis per save visus vartotojo duomenis. Todėl tokių įtaisų saugumas yra nepaprastai svarbus. Tačiau Vokietijos „Fraunhofer“ ryšių instituto atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad daugeliui populiarių modelių kyla šimtai žinomų grėsmių ir jie negauna atnaujinimų.
Eksperimentui buvo atrinkti 127 namų maršrutizatorių modeliai iš septynių žinomų prekės ženklų gaminių: ASUS, Netgear, D-Link, Linksys, TP-Link, Zyxel ir AVM. Tyrime išanalizuota naujausia maršrutizatorių programinė įranga, siekiant nustatyti žinomus jų pažeidžiamumus. Rezultatai, švelniai tariant, nuvylė – tarp visų prietaisų nebuvo nė vieno, kuris būtų visiškai saugus.
Iš 127 pasirinktų modelių 46 per pastaruosius metus negavo nė vieno saugos atnaujinimo, o 22 – per pastaruosius dvejus metus. Rekordininku tapo 1969 dienas (daugiau nei penkerius metus) neatnaujintas modelis. Sąlyginai geriausiais buvo pripažinti „ASUS“, „AVM“ ir „Netgear“, kurių įrenginiai buvo atnaujinti per pastaruosius pusantrų metų, tačiau „D-Link“, „Linksys“, „TP-Link“ ir „Zyxel“ atveju situacija pasirodė besanti blogesnė.
Tyrėjai pastebi, kad apie 90% maršrutizatorių veikia valdomi „Linux“, tačiau daugelis gamintojų tiesiog neatnaujino OS. Be to, dauguma kompanijų vis dar naudoja branduolio versiją 2.6 ar dar senesnę, kuri paskutinį kartą buvo atnaujinta 2011 m. vasario mėn. Dėl to programinėje įrangoje gausu plačiai žinomų pažeidžiamumų.
Maža to, tyrimo metu paaiškėjo, kad 50 maršrutizatorių modelių prisijungimo prie sistemos vardas ir slaptažodis įrašomas įrenginyje, o 16 modelių turi gerai žinomus arba lengvai nulaužiamus profilius. Iš visų bendrovių ASUS buvo pripažinta vienintele, kuri savo programinėje įrangoje neišsaugo prisijungimo informacijos.
Bendrai vertinant geriausiai saugumo požiūriu pasirodė AVM maršrutizatoriai. Po jų tyrėjai reitinge įrašė gamintojus ASUS ir „Netgear“, kurie pagal daugybę kriterijų pasirodė geriau nei „D-Link“, „Linksys“, „TP-Link“ ir „Zyxel“.